کد خبر: 217047 A

انتشار گزارش بورسیه‌ها شجاعانه بود؛

حرکت وزارت علوم شجاعانه بود و باید با شجاعت بیشتر در این زمینه پیش برود / در این گزارش اسمی آورده نشده و مسایل را شخصی نکرده‌اند.

نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در مورد انتشار گزارش وضعیت بورسیه‌ها از سوی وزارت علوم گفت: اقدام وزارت علوم شجاعانه و با رعایت اخلاق بود.

احمد توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، اقدام وزارت علوم دراین رابطه را خوب توصیف کرد و افزود: در این گزارش اسمی آورده نشده و مسایل را شخصی نکرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: وزارت علوم با این اقدام، احترام بسیاری را که افراد محترم و متشخصی هستند، نگهداشت.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه حرکت وزارت علوم شجاعانه بود و باید با شجاعت بیشتر در این زمینه پیش برود، افزود: اما این موضوع که برخی عنوان کردند، بورسیه‌های غیرمجاز با پرداخت هزینه آموزشی خود می‌توانند به تحصیل ادامه دهند، با موضوع عدالت توزیع امکان‌های آموزشی مغایر است.

توکلی با بیان اینکه فرصت آموزشی هم همانند بحثتوزیع مناسب ثروت و قدرت آموزشی از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: وقتی افرادی که غیرمجاز بورسیه شده بودند، پس از لغو آن با ناعدالتی بیایند با پرداخت مبلغی دوباره ادامه تحصیل دهند، با مدارک‌شان در آتیه روی سایر سطوح کشور همچون آموزش و پرورش، آموزش عالی و… با سطح سواد نامناسب و ریشه ناعادلانه ورود به حوزه آموزش عالی اثر می‌گذارند.

وی با اشاره به بحثبورسیه‌های غیر مجاز تصریح کرد: اگر با فساد برخورد مناسب و ریشه‌ای شود و همچنین از برخورد سلیقه‌ای پرهیز شود، با گسترش امکان‌های توزیع «فرصت»، عدالت برقرار خواهد شد.

آموزش عالی آموزش و پرورش احمد توکلی اخلاق ثروت عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی وزارت علوم برود شجاعانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر