کد خبر: 212449 A

بروجردی:

باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا کمبودهایی که در زمینه فرهنگی در کشور وجود دارد، برطرف کنیم و با عزم ملی و مدیریت جهادی به اهداف والای فرهنگی کشور برسیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا کمبودهایی که در زمینه فرهنگی در کشور وجود دارد برطرف کنیم و با عزم ملی و مدیریت جهادی به اهداف والای فرهنگی کشور برسیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، علاءالدین بروجردی در همایش فرهنگ و مدیریت جهادی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فرهنگ اظهار داشت: به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است چون فرهنگ به معنای هوا بوده و از این منظر فرهنگ از همه چیز حتی اقتصاد هم مهم‌تر است.

وی ایران را تاثیرگذار‌ترین کشور اسلامی خواند و عنوان کرد: ایران از بین ۵۷ کشور در عرصه سیاسی تاثیری مثبت و سازنده متناسب با شئونات اسلامی دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای منطقه دچار بحران هستند، بیان داشت: ایران تنها کشور منطقه است که توانسته ثبات و امنیت پایدار را عرضه کند و این بخاطر عمق فرهنگ اسلامی و فرهنگ ولایی ما است.

بروجردی در این باره افزود: تنها ملتی که در جغرافیای سیاسی اسلام توانسته است به این آیه قرآن «اطیعوا االله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم» عمل کند ملت ایران است، به‌طوری که علیرغم همه تحریم‌های تحمیلی، ایران توانسته است مدارج عظیم علمی را طی کند.

وی با اشاره به اینکه ایران در عرصه‌های مختلف علمی جزء کشورهای بر‌تر دنیا است، تصریح کرد: تاکنون کشور اسلامی وجود نداشته است که بتواند ماهواره به فضا پرتاب کند و در عرصه روش‌های نوین علمی در رده‌های بالا باشد در حالی که ایران در این موارد توفیقات خوبی کسب کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران در زمینه تکنولوژی نانو رتبه ۶۰ جهان را داشت که امروز به همت دانشمندان کشور در این زمینه به رتبه هفتم دنیا دست پیدا کرده‌ایم و تعدادی از کشورهای توسعه یافته را نیز پشت سر گذاشته‌ایم.

بروجردی انتقاد از خود را یک ضرورت دانست و گفت: بایستی کاستی‌های فرهنگی امروز ایران اسلامی را بزداییم چرا که بسیاری از دستورات الهی در بعد فرهنگی در جامعه ما رعایت نمی‌شود به طوری که به راحتی خلاف واقع گفته و به راحتی تهمت می‌زنیم.

وی بیان داشت: ما بایستی بتوانیم به آن مدینه فاضله برسیم چرا که ما ملت «خواستن و توانستن‌ها» هستیم و در اوج تحریم‌ها و فشارهای سیاسی توانستیم موفقیت‌ها را رقم بزنیم بنابراین در عرصه فرهنگ نیز با عزم ملی و حرکت جهادی می‌توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به مسئله جهاد سازندگی مطرح شده توسط امام راحل در خرداد ۵۸ اشاره کرد و اظهار داشت: ‌ ای کاش مجلس ششم این نهاد انقلابی را منحل نمی‌کرد، درست است که با وزارت کشاورزی ادغام شد ولی با این کار هم به کشاورزی لطمه وارد شد و هم جهاد را از دست دادیم.

بروجردی افزود: ما پیوسته نیازمند حرکت جهادی در همه شئون کشور هستیم و جهاد سازندگی مخصوص محروم‌ترین مناطق کشور و روستا‌ها بود که باید ادامه پیدا کند و این یک ضرورت بسیار جدی است.

وی ارائه خدمت بی‌منت و عاشقانه را از وظایف مدیران و مسئولین استان دانست و بیان داشت: ما مدیران استان باید به مردم خدمت کرده و اجازه هیچ‌گونه بی‌احترامی و بی‌توجهی به آنها را نداریم چراکه این امور خلاف مدیریت جهادی هستند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روان‌سازی قوانین و مقررات لازمه حرکت جهادی است اضافه کرد: مدیران ما بایستی قانون‌مدار باشند چرا که قانون برای خدمت به مردم و نه برای سختگیری به آن‌ها وضع شده است.

بروجردی توجه به زمان را یکی از نکاتی دانست که بایستی مورد توجه مدیران قرار بگیرد و افزود: ما اکنون در شرایطی نیستیم که حرکت معمولی انجام دهیم چراکه در برابر صف‌آرایی گسترده جهان استکبار علیه انقلاب اسلامی ایران قرار داریم لذا بایستی با حرکتی جهادی و عزم ملی نگاهی فرا‌تر از نگاه معمول برای حرکت به جلو داشته باشیم.

اقتصاد انقلاب اسلامی ایران ایران اسلامی جامعه علاءالدین بروجردی قرآن قوانین و مقررات ماهواره مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر