کد خبر: 210609 A

فاضل موسوی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

تندروی ولو به نام اسلام هم که باشد به مبانی حقیقی اسلام، کشور و انقلاب اسلامی آسیب می‌رساند / اصولگرایان به غیرخودشان اگر لازم باشد هرچیزی را زیر سوال می‌برند تا حقانیت خود را ثابت کنند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تخلفاتی که در دولت نهم و دهم صورت گرفت ولی اصولگرایان افراطی در این دوران سعی بر دفاع از دولت دهم داشتند چون نمی‌خواستند عرصه بر دیگر جریان‌های سیاسی باز شود و ما هرگز این مسئله را فراموش نخواهیم کرد. واقعیت آن است که اصولگرایان به غیرخودشان اگر لازم باشد هرچیزی را زیر سوال می‌برند تا حقانیت خود را ثابت کنند.

فاضل موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد افشای تخلف هفت‌هزار میلیاردی بانک مرکزی دولت دهم توسط نمایندگان مجلس، گفت: متاسفانه بحثاین تخلفات محدود به یک موضوع و یک بحثنیست که به راحتی بتوان از کنار آن گذشت. این تخلفات نشان می‌دهد که مجلس در امر نظارت خود خوب عمل نکرده است که دستگاه اجرایی دچار چنین تخلفات گسترده‌ای شده بود.

این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: حتی کمیسیون برنامه و بودجه بسیاری از این تخلفات را می‌دانست ولی واکنشی نسبت به آن نشان نمی‌داد. به عبارتی مجلس در برابر تخلفات دولت دهم یا نظارت دقیق نداشت و یا برخوردی انجام نمی‌داد.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت قانون اساسی از سوی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی کشور، خاطر نشان کرد: وقتی رییس یک دستگاه به صراحت اعلام می‌کند قانون را قبول ندارد جای تاسف داشت که کسی با این روند غیر قانونی برخوردی نداشت. نمایندگان مجلس در این برهه از تخلفات، به جای برخورد با تخلف‌های صورت گرفته، وقت اصلی خود را صرف قانون‌گذاری می‌کردند که دوستان نماینده از جمله خود بنده بار‌ها تذکر دادیم اکنون وقت نظارت است و نیازی به تصویب یا تنظیم قانون جدید نیست.

عضو کمیسیون اصل نود دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مجلس اراده برای برخورد با تخلفات وجود نداشت، تصریح کرد: آنچه که در تلاقی دولت دهم و مجلس وجود داشت این بود که نمایندگان یا تخصص لازم برای نظارت بر امور دولت را نداشته و یا اراده‌ای برای برخورد با این تخلفات را در خود نداشتند.

وی ادامه داد: در کشوری که حتی یک ریال را نمی‌توان بی‌اطلاع و بدون هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه برداشت کرد چگونه می‌شود که چنین هزینه‌های گزافی خرج شود و هیچ کسی پاسخ گو نباشد. چگونه در این دوران کرور کرور ثروت‌ها جا به جا شدند و همه درباره آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند؟ اما همین دوستان اگر یک حزب یا یک فرد، فعالیت سیاسی داشته باشد همه فریاد «وا اسلاما» سر می‌دهند.

موسوی با تاکید بر اینکه رفتار دولت دهم و برخی مسئولان وقت فراموش نخواهد شد، افزود: با وجود تخلفاتی که در دولت نهم و دهم صورت گرفت ولی اصولگرایان در این دوران سعی بر دفاع از دولت دهم داشتند چون نمی‌خواستند عرصه بر دیگر جریان‌های سیاسی باز شود. واقعیت آن است که اصولگرایان به غیرخودشان اگر لازم باشد هرچیزی را زیر سوال می‌برند تا حقانیت خود را ثابت کنند.

وی همچنین با اشاره به تحرکات اخیر برخی جریان‌های تندرو افزود: عده‌ای از همین تندروهای جریان اصولگرایی آمده‌اند و گفته‌اند که از فردا می‌آییم در خیابان‌ها تا امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تقویت کنیم. در پاسخ به این دوستان باید گفت که در مملکتی که قانون به خوبی تنظیم شده و وظایف نهادهایی چون قوه قضاییه، ناجا و وزارت کشور تعریف شده است چنین رفتارهایی قابل تامل است.

این نماینده ادوار با تاکید بر اینکه عده‌ای در دوران جنگ میدان را خالی گذاشتند و حال که میدان خالی شده خود را یکه تاز میدان می‌دانند، افزود: تندروی ولو به نام اسلام هم که باشد به مبانی حقیقی اسلام، کشور و انقلاب اسلامی آسیب می‌رساند.

اصولگرایان تخلفات دولت دهم تخلف 7هزارمیلیاردی فاضل موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر