کد خبر: 190831 A

لاریجانی در یادواره سرداران و ۸۸ شهید منطقه دلارستاق آمل:

ایستادگی مردم فلسطین و عراق به نتیجه خواهد رسید و در این راه رژیم صهیونیستی و سایر تروریست ها کاری از پیش نخواهند برد و در این زمینه کشور ایران که در هشت سال جنگ تحمیلی خود نمونه بارزی به مردم فلسطین و عراق می توانند به آن توجه کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه امروز ما با احساس مسئولیت کردن در قبال مردم فلسطین قصد مجاهدت با اموال و جان خود را دارد توضیح داد: این مجاهدتی است که رستگاری پایان آن است و خداوند به این افراد مژده بخشیده شدن تمام گناهان و ورود به بهشت را داده است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی امروز –پنج شنبه ۹ مرداد - در چهارمین یادواره سرداران و ۸۸ شهید منطقه دلارستاق از توابع لاریجان در روستای ناندل مازندران ضمن تحسین و تقدیر از برگزاری این مراسم گفت: این کار ارزشمند بیش از این که اکرام شهدا باشد، عموم مسلمین را متوجه اتفاقات دنیای اسلام کرده و منجر به زنده شده روحیع مجاهدت بین آن ها می شود.

وی با بیان این که ما مسلمانانی هستیم که قصد عمل به مسئولیت خود را داریم، افزود: مسلمانی آدابی دارد و هر کس که به خدا و رسول وی ایمان و اعتقاد داشته باشد و به زبان ان را بیان کند، مسلمان است اما مسلمان واقعی فردی مطلع از وظایف و عامل به آن ها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی انقلاب اسلامی ایران را تحولی بزرگ در جامعه توصیف و تصریح کرد: اگر اخوت و احساس مسئولیت در بین مردم ایران زنده نشده بود نگرانی در مورد فلسطین وجود نداشت و این امر تنها به دلیل بیداری به وجود آمده توسط انقلاب اسلامی است.

لاریجانی با بیان این که مجاهدت موجب حرکت و تکامل در زندگی فردی می شود، گفت: همه افراد در هر شغل و فعالیتی که هستند باید با رعایت اخلاق و آداب آن، مجاهدت کنند و در این زمینه باید فعالیت ها و حضور افراد در اجتماع همراه با آرایش و نظامات شرعی آن باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که هر رفتاری باید تابع اصولی باشد تصریح کرد: این اصول به دو بخش ایمان به خدا و رسول و دیگری مجاهدت تقسیم می شود و کلید رستگاری در این است که ضمن شناخت خدا و رسول نسبت به فرامین آنها عامل باشیم.

اهل مجاهدت باید به دنبال ادامه دادن راه پیامبر(ص) باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهل مجاهدت در یک زمانی در میدان رزم قرار می گیرد توضیح داد: ما به عنوان شیعیان و کسانی که قصد دنبال کردن راه پیامبر را داریم باید حب مجاهدت را در قلبمان به وجود آورده و با خدا معامله کنیم و باید دانست که مجاهدت علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن اجتماع بر تک تک انسان ها نیز اثر می گذارد.

علی لاریجانی با تاکید بر این که اینکه کسانی که لباس مجاهدت را از تن در بیاورند اهل بصیرت نیستند افزود: اهل بصیرت بودن فقط لق لقه زبان نیست بلکه نیاز به عامل بودن نیز دارد.

وی با بیان اینکه جامعه امروز ما با احساس مسئولیت کردن در قبال مردم فلسطین قصد مجاهدت با اموال و جان خود را دارد توضیح داد: این مجاهدتی است که رستگاری پایان آن است و خداوند به این افراد مژده بخشیده شدن تمام گناهان و ورود به بهشت را داده است.

جریان متحجر داخل امت اسلامی به کشتار مسلمانان افتخار می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون در دنیای اسلام شاهد مشکلات بسیاری هستیم توضیح داد: یک جریان متحجر، نفهم و نادان در داخل امت اسلامی است و به جای تجمیع قدرت اسلام و صف آرایی مقابل صهیونیست ها مقابل اسلام ایستاده و به کشتار مسلمانان افتخار میکند.

وی خطاب به رژیم صهیونیستی با بیان اینکه اگرمرد بودید مقابل آمریکا و اسرائیل می ایستادید و به جان مسلمانان نمی افتادید ادامه داد: پست صحنه این اتفاقات آمریکا و برخی کشورهای منطقه هستند که باید گفت آمریکایی ها با این اقدامات خود در اشتباهاند.

علی لاریجانی با بیان اینکه گروههای تروریستی طی سه سال است اقداماتی در سوریه دست زدند ادامه داد: تا آنجایی که می دانید آمریکایی ها به صورت علنی در کنگره خود اعلام کردند که ما کمک های های مالی به این جریان ها را افزایش دادیم علاوه بر این برخی کشورهای اقماری در منطقه نیز به این گروه های تروریستی سلاح و امکانات می دهند تا مسلمانان را به جان هم انداخته و نیرویشان را فرسوده کنند.

وی با بیان مطلب گفت: هدف این گروههای تروریستی و حامیان آنها این است که کشورهای اسلامی را تا جایی پیش برند که مثل غزه شرایط را برای درگیری آماده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ های اخیر رژیم صهیونیستی در غزه همچون جنگ ۳۳ روزه، ۲۲ روزه، ۸ روزه، ادامه داد: در حال حاضر رژیم صهیونیستی تحلیلی پیدا کرده مبنی بر اینکه کشورهای اسلامی همچون سوریه و عراق درگیر مشکلات داخلی بوده و به خود مشغول هستند.

وی تاکید کرد: گروههای تروریستی چنین تلقی کرده اند که توانسته اند مصر را جدا کنند و زمانی را برای عملیات نظامی فراهم کنند و چنین تصمیمی را برای غزه نیز در نظر دارند.

فلسطینیان مصداق بنیان مرصوص هستند / پیروزی با مردم فلسطین است

علی لاریجانی با تاکید بر این که مردم فلسطین در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی استوار ایستاده اند، تصریح کرد: گذرگاه رفح تنها گذرگاهی است که از طریق مصر آذوقه ارسال می کنند و مصر اعلام کرده که قسمتی از این گذرگاه را در نظر گرفته تا افرادی که تمایل به خروج از غزه رادارند از این قسمت خارج شوند اما جالب اینجاست که هیچ فردی از مردم فلسطین حاضر به ترک غزه نیست.

وی با بیان اینکه فلسطینیان مصداق بنیان مرصوص هستند گفت: بنا بر آیه قرآن خداوند کسانی را که مانند کوه ایستادگی کردند دوست دارد و مردم فلسطین از جمله این افراد هستند بنابراین پیروزی با آنهاست.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسرائیل قصد دارد با فشارهای خود مردم فلسطین را ناامید و تسلیم کند توضیح داد: آن ها موفق به این امر نمی شوند زیرا اراده مردم فلسطین اراده بنیان مرصوص است.

لاریجانی با بیان اینکه استقامت مردم فلسطین نشان میدهد که آنان راهی را انتخاب کرده اند که راه مجاهدت است و پیروزی را در پی خواهد داشت ادامه داد: رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی آن تصور میکنند می توانند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند اما مکر آنها به خودشان باز خواهد گشت.

علی لاریجانی با بیان اینکه سختی ها برای همه جوامع است و فلسطین و عراق نیز در سختی هستند و باید در این راه باید بر خدا توکل کرد ادامه داد: ایستادگی مردم فلسطین و عراق به نتیجه خواهد رسید و در این راه رژیم صهیونیستی و سایر تروریست ها کاری از پیش نخواهند برد و در این زمینه کشور ایران که در هشت سال جنگ تحمیلی خود نمونه بارزی به مردم فلسطین و عراق می توانند به آن توجه کنند.

تولید ملی یک کشور را پابرجا نگه می دارد / ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریع تر بحثوام ازدواج

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ایران در حال حاضر با مشکلات درونی مخصوصا مشکلات اقتصادی و گرانی و بیکاری سرو کار دارد توضیح داد: جامعه ما جامعه جوانی است و از آنجا که شغل به اندازه کافی وجود ندارد جوانان بیکار هستند و بیشتر مطالبات مردم آمل که امروز طی نامه هایی مطرح شد اشتغال جوانانشان بود.

وی با تاکید بر این که آنچه یک کشور را سرپا نگه می دارد تولید ملی است افزود: در حال حاضر تولید ملی در رکود است اما تلاش های ی هم در دولت و هم در مجلس در حال انجام برای رونق بخشیدن به چرخ تولید است.

علی لاریجانی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در منطقه دلارستاق گفت: هم اکنون امکانات مخابراتی و سایر امکانات به این منطقه وارد شده اما بخشی از جاده این منطقه خاکی است که به مسئولین مربوطه اعلام شد که سروسامانی به این امر دهند.

وی با بیان اینکه جوانان جویای کار باید به سمت فعالیت های تولیدی چه در زمینه کشاورزی و چه دامداری و چه صنعت رهدایت شوند ادامه داد: در آینده زمینه های این فعالیت های تولیدی فراهم شود و مجلس نیز به بانکها برای دادن وام به این فعالیت ها فشار خواهند آورد.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بحثوام ازدواج نیز هم اکنون در مجلس مطرح است که با تعیین تکلیف آن امیدواریم به زندگی جوانان سروسامانی داده شود.

ایران جنگ تحمیلی دولت رئیس مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی عراق غزه فلسطین مسلمان پیامبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر