کد خبر: 175230 A

عبادی در نطق میان دستور:

خطر انحصار در بازار به حدی است که باید نسبت به رانت‌خواری کوچک حساس بود چه برسد به رانت‌های بزرگ و لازم است آنچه دیوان محاسبات تعیین کرده است، دادستان دیوان محکم پیگیری کند و نتیجه را به ملت برساند.

نماینده مردم بیرجند با بیان این که پدیده رانت و مفاسد اقتصادی بلای بزرگ هر جامعه‌ای است که برای هر جامعه‌ای از جمله نظام اسلامی ما شکننده است افزود: سران سه قوه و متولیان امور فارغ از نگاه سیاسی و باندی بنگرند و مفاسد اقتصادی را از هر حزب و باند به سرعت محاکمه و مجازات کنند. پرونده رانت ۸۳ میلیون یورویی و ۶۵۰ میلیون یورویی نیاز به بررسی دقیق دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمدباقر عبادی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود طی سخنانی اظهارکرد: به مسئولان و دولت توصیه می‌کنم که توجه جدی به جوانان داشته باشند چرا که امروز تهاجم فرهنگی، تورم، بیکاری، ندانم‌کاری برخی مسئولان دست در دست هم داده است تا مانع پیشرفت جوانان ما شود.

نماینده مردم بیرجند ادامه داد: امسال سال فرهنگ است، فرهنگ انقلابی و اسلامی دغدغه ملت ایران، مقام معظم رهبری و هم‌راستا با قانون اساسی و قوانین اجرایی کشور است، بنابراین نباید افرادی که در هر منصبی باشند، کاری کنند که با دغدغه‌های فرهنگی و اسلامی ما مغایرت داشته باشد.

عبادی تصریح کرد: وزارت ارشاد اسلامی، صداوسیما و سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کنند نسبت به نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف، کار، نظم، قانون‌گرایی چه اقدامی کرده‌اند؟ و گزارش دهند نسبت به تقویت سبک زندگی اسلامی در جامعه چه اقدامی انجام داده‌اند؟ وزیر ارشاد توضیح دهد که آنقدر درباره فیس‌بوک فریاد زده است، ‌ در مورد فرهنگ انقلابی و اسلامی، حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر سخن گفته است یا خیر؟

نماینده مردم بیرجند با اشاره به مذاکرات ایران و ۱ + ۵ گفت: آمریکا باید این موضوع را در نظر داشته باشد که اگر به زیاده‌ خواهی‌های خود، محدودکردن توانمندی‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد، به‌عنوان نمایندگان ملت ایران دولت را موظف خواهیم کرد تا دولت با حداکثر ظرفیت و بیشتر از گذشته غنی‌سازی ۲۰ درصد را فعال کند.

وی با بیان این که پدیده رانت و مفاسد اقتصادی بلای بزرگ هر جامعه‌ای است که برای هر جامعه‌ای از جمله نظام اسلامی ما شکننده است افزود: سران سه قوه و متولیان امور فارغ از نگاه سیاسی و باندی بنگرند و مفاسد اقتصادی را از هر حزب و باند به سرعت محاکمه و مجازات کنند. پرونده رانت ۸۳ میلیون یورویی و ۶۵۰ میلیون یورویی نیاز به بررسی دقیق دارد.

عبادی خاطرنشان کرد: خطر انحصار در بازار به حدی است که باید نسبت به رانت‌خواری کوچک حساس بود چه برسد به رانت‌های بزرگ و لازم است آنچه دیوان محاسبات تعیین کرده است، دادستان دیوان محکم پیگیری کند و نتیجه را به ملت برساند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی به‌خصوص شهرستان‌های حوزه‌های انتخابیه بیرجند، درمیان و خست از نظر اقتصادی بسیار محرومند و بی‌آبی کشاورزان را مستأصل نموده است عنوان کرد: ۴۲۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آّبرسانی می‌شوند در حالی که وزارت نیرو هنوز طرحی مشخص برای انتقال آب ارائه ننموده است که این سردرگمی وزارت نیرو قابل تحمل نخواهد بود.

امر به معروف و نهی از منکر بیکاری دولت دیوان محاسبات رانت خواری مفاسد اقتصادی وزارت ارشاد هسته ای ملت دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر