کد خبر: 175053 A

کریمی قدوسی در نطق میان دستور:

از وزیر اطلاعات خود نخواهید وقت خود را صرف گزارش‌نویسی و مستندسازی برای مهار نقد نخبگان و رسانه‌های منتقد به دولت کند. منتقدان خود را تحقیر و تهدید و آنها را به دادگاه‌ها نکشانید و ظرفیت خود را بالا ببرید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از مواضع رییس جمهور و سایر مسئولان دولتی گفت که اگر مردم اذن دهند نمایندگان مجلس با تمام قوا از ظرفیت اصل ۸۹ که مربوط به استیضاح هیات وزیران است، استفاده خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد جوادکریمی قدوسی درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درنطق پیش از دستور با اشاره به جنگ‌های صدر اسلام وجنگ صفین اظهار کرد: امیرالمومنین علی(ع) فرمودند آفتاب که طلوع کند کار معاویه و لشکرش یکسره می‌شود که عمرو عاص پیش از طلوع آفتاب نزد معاویه بود و به معاویه گفت می‌توان با اعتدال و مذاکره، لشکر علی را زمین‌گیر کرد. این سخنان عمروعاص موجب شد ۲۰ هزار سرباز شمشیر را بر گردن خود آویختند و امام علی(ع) را محاصره کردند و گفتند نباید مبارزه کنی.

وی با بیان اینکه بدون داشتن قصد مقایسه این جملات را می‌گویم، اظهار کرد: اعتدال و مذاکره اگر با بصیرت آموزی و اطاعت سربازگونه از ولی‌فقیه نباشد موجب شکست در مقابل سلطه می‌گردد.

نماینده مردم مشهد با مقایسه حکومت امیر المومنین(ع) و مقام معظم رهبری گفت: در زمان علی(ع) یارانی مثل خوارج و… مقابل ایشان ایستادند و فتنه کردند. در سال ۸۸ نیز هاشمی، موسوی، کروبی و خاتمی مقابل نظام ایستادند و موجب فتنه شدند و در هر دو زمان تلاش فتنه این بود که آرامش را از مردم بگیرد و ارزش‌ها را سلب کند. در هر دو زمان، هم امام علی(ع) و هم مقام معظم رهبری با فتنه مقابله کردند و دیدیم مقام معظم رهبری با سفر به مناطق مختلف و روشنگری دست فتنه‌گران را رو کردند.

وی حرکت اعتدالی را در میدان حق جایز دانست و ادامه داد: بعضی اظهارات مثل مواضع وزیر ارشاد و وزیر علوم حرکت درمرز حق و باطل است و زمینه ساز عده و عُده برای فتنه در آینده می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه به برخی از سخنان رئیس جمهور اشاره کرد و تصریح کرد: ایشان می فرمایند “دولت دینی خوب است نه دین دولتی، هنرمند ارزشی و غیر ارزشی نداریم، با زور و شلاق نمی توان مردم را به بهشت برد، از کارت زردهای مجلس نمی ترسیم، راه دولت راه تعامل سازنده با دنیاست و می‌خواهیم با دنیا مذاکره کنیم نه مقابله، آمریکا کدخدای ده است با کدخدا بستن راحت تر است، عده‌ای بیکارند کار ندارند شغل ندارند دچار توهمات هستند و مدام غصه دین و آخرت را می‌خورند و نمی‌دانند دین چیست و آخرت چیست و مدام غصه می‌خورند، دیگر دوران انتقال پیام از طریق بلندگو، ‌منبرها و تریبون‌های یکطرفه به پایان رسیده است و ما می‌خواهیم با دنیا از راه منطق صحبت کنیم و برخی فکر می‌کنند با دنیا یا باید جنگید یا باید تسلیم شد راه سومی نیز وجود دارد که آن تعامل سازنده با دنیاست. ”

کریمی قدوسی افزود: این‌گونه مواضع موجب غیرت‌زدایی و تسلیم در برابر زورگویان تئوریزه خواهد شد. آقای روحانی اعتدال آن نیست که نویسنده بیانیه مجمع روحانیون در سال ۸۸ که محتوای آن زشت‌تر از مواضع مستکبران دنیا بود را به عنوان یکی از معاونین خود معرفی کنید و عناصر کودتا و فتنه ۸۸ را به مناصب حکومتی بگمارید.

نماینده مردم مشهد از رئیس جمهور خواست دستیار ویژه خود در امور اقوام را عزل کند و در توضیح درخواست خود گفت: کسی که به خاطر مواضع‌اش مورد تمجید رسانه‌های صهیونیستی واقع شده و تلاش می‌کند نمادهای اشرافیت و سلطنت را احیا کند و بین اقوام با کرامت و منسجم ایران اسلامی تفرقه ایجادکند و جایگاه روحانیت را زیر سوال ببرد را باید عزل کنید.

وی ادامه داد: از وزیر اطلاعات خود نخواهید وقت خود را صرف گزارش‌نویسی و مستندسازی برای مهار نقد نخبگان و رسانه‌های منتقد به دولت کند. منتقدان خود را تحقیر و تهدید و آنها را به دادگاه‌ها نکشانید و ظرفیت خود را بالا ببرید.

وی خطاب به وزیر امور خارجه ابراز کرد: شما زمانی که در پشت میز مذاکره و در مقابل نماد شیطانی می‌ایستید بگویید من ایرانی‌ام؛ ایران همان کشوری است که آمریکا را به خاک مذلت کشاند و تمام طرح‌های آمریکا را در منطقه خنثی کرد. آقای ظریف نترس و چون دلاوران دلواپس پشتیبان دستاوردهای انقلاب و شهدا باشید و قوی و محکم روی خطوط قرمز رهبری بایستید که اجازه نمی‌دهد سر سوزنی از این اصول که حق مسلم ماست، کاسته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سخنان آیت‌الله مصباح یزدی اشاره و تصریح کرد: ایشان یکی از نوادر و چهره‌های درخشان انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه است که رهبر معظم انقلاب او را مطهری زمان معرفی می‌کنند و امروز مورد هجمه‌های سنگین دشمن قرار گرفته است. ایشان می‌فرماید بعضی از مسئولین سخنانی می‌گویندکه بنی‌صدر جرأت گفتن آن را نداشت.

وی افزود: خطاب به مردم شریف ایران که ما را به عنوان نمایندگان مجلس به اینجا فرستاده‌اند می‌گوییم ظرفیت اصل ۸۹ قانون اساسی برای روز مبادا در اختیار نمایندگان قرار گرفته و اگر آن‌روز برسد و مردم اذن دهند، مجلس با تمام قوا و اخلاص از این ظرفیت استفاده می‌کند.

گفتنی است در اصل ۸۹ قانون اساسی آمده است نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند در مواردی که لازم می‌دانند هیات وزیران یا یکی از وزرا را استیضاح کنند.

آیت الله مصباح یزدی استیضاح امام علی ایران اسلامی خاک دولت رسانه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مشهد نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر