کد خبر: 173175 A

جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات در سوریه حمایت می‌کند و معتقد است همه باید به تصمیم ملت سوریه احترام بگذارند.

همام الحمودی رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق ظهر امروز(دوشنبه) با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات برادرانه و خوب دو کشور، برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات در این کشور را تبریک گفت و افزود: مردم عراق با حضور در انتخابات نشان دادند خود بدون دخالت دیگران خواستار تعیین سرنوشت خویش هستند.

وی در همین راستا با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات و همکاری‌های دو کشور افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از روند توسعه مناسبات دو کشور بویژه در عرصه پارلمانی حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات در سوریه حمایت می‌کند و معتقد است همه باید به تصمیم ملت سوریه احترام بگذارند.

وی در پایان این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور بر لزوم افزایش ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد.

همان الحمودی رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق نیز در همین دیدار با ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات کشورش گفت: انتخابات اخیر گام مهمی در تقویت روند رو به رشد دموکراسی در عراق محسوب می‌شود.

وی همچنین افزود: مجلس جدید عراق از روند توسعه مناسبات با ایران حمایت می‌کند.

الحمودی با اشاره به برگزاری انتخابات سراسری در سوریه گفت: حل مساله سوریه از طرق سیاسی و با برگزاری انتخابات در این کشور امکانپذیر است.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد و برگزاری موفقیت‌آمیز دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه را تبریک گفت.

اسلامی ایران انتخابات جمهوری اسلامی ایران حضور در انتخابات دموکراسی سوریه سیاست خارجی مجلس عراق علاءالدین بروجردی ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر