کد خبر: 165304 A

حسین طلا نماینده تهران در مجلس به وزرای راه و شهرسازی و کشور در خصوص انجام تعهد اعلامی مبنی بر امتداد خط سوم مترو تهران به شهرستان اسلامشهر و سرمایه‌گذاری در تأمین آب کشاورزی و دام بخش فشافویه شهرستان ری تذکر داد.

قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در مجلس به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص افزایش سود بانکی ۲۸ درصد به تولید ملی ضربه وارد می‌کند، تذکر دادند.

به‌ گزارش ایلنا، ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس در نشست علنی امروز تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد، که به شرح ذیل است:

رستمیان، جلیل سرقلعه و منصوری آرانی نمایندگان دامغان، لردگان و کاشان در مجلس به وزیر کشور در خصوص عدم ساماندهی و نظارت بر کودکان رها شده در خیابان‌های ناشی از آسیب‌های اجتماعی تذکر دادند.

محمدی نماینده مردم قزوین به وزیر کشور در خصوص ضرورت بررسی نحوه تقسیمات کشوری در استان قزوین تذکر داد.

جدگال نماینده مردم چابهاردر مجلس به وزیر صنعت در خصوص رسیدگی به وضعیت توزیع نامطلوب آرد روستایی تذکر داد.

جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس به رئیس ‌جمهور در خصوص علت عدم اجرای مرّ قانون در مرحله مقدماتی مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تذکر داد.

قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در مجلس به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص افزایش سود بانکی ۲۸ درصد به تولید ملی ضربه وارد می‌کند، تذکر دادند.

جوکار نماینده یزد در مجلس به وزیر صنعت در خصوص علت لغو قراردادهای نیروهای بازنشسته وزارت صنعت تذکر داد.

هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب در مجلس به وزیر کشور در خصوص تسریع در پیش‌بینی و پرداخت خسارت به لیموکاران منطقه حوزه انتخابیه تذکر داد.

حسینی نماینده قائم‌شهر در مجلس به وزیر ورزش و جوانان در خصوص تسریع در واگذاری باشگاه‌ها و تیم‌های دولتی و پرهیز از اتلاف وقت تذکر داد.

جوکار نماینده یزد در مجلس به وزیر صنعت در خصوص واگذاری شرکت سنگ‌آهن بافق تذکر داد.

سودانی نماینده اهواز در مجلس به وزیر راه و شهرسازی به منظور رسیدگی به جاده مسیرتصفیه شکر اهواز که مرتبا قربانی می گیرد و به وزیر نیرو در خصوص برطرف شدن قطعی آب و فشار کم آن در بسیاری از نقاط شهر اهواز تذکر داد.

خضری نماینده پیرانشهر به وزیر نیرو در خصوص تسریع در پرداخت معوقه دستمزد کارگران و کارکنان سدهای حوزه انتخابیه اش و اخراج نیروهای بومی شاغل این سدها تذکر داد.

جلیلی نماینده مسجد سلیمان به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در دستور بهره‌گیری از ظرفیت مدیریت استان در مدیرعاملی بانک‌های استان خوزستان و پایان دادن و رویکرد انتخاب مدیران بانکی از سایر استان‌ها و به وزیر تعاون در خصوص تسریع در تکمیل ورزشگاه و مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران مسجد سلیمان تذکر داد.

آریایی‌نژاد و بیرانوند نمایندگان ملایر و بروجرد در مجلس به رئیس ‌جمهور در خصوص جلوگیری از رفتارهایی که موجب گسترش خلق و خوی اشرفی‌گری و اقداماتی که موجب وهن نظام و مسئولان می‌شود تذکر دادند.

رهبر نماینده تهران در مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص کنترل دقیق آثار ارائه شده توسط برخی از ناشران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که بعضاً با مضامین و محتوای ضد دینی و ارزش‌های اسلامی و انقلاب همراه است تذکر داد.

پاپی‌زاده نماینده دزفول در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از واردات بی‌رویه سیب‌زمینی در فصل برداشت تذکر داد.

چهاردولی نماینده ملایر در مجلس به رئیس ‌جمهور و وزیر کشور در خصوص علت عدم اجرایی شدن آئین‌نامه اجرایی فرمانداری‌های ویژه تذکر داد.

ایرانپور نماینده رودبار در مجلس که به وزیر صنعت در خصوص علت تعطیل شدن مراحل استخدامی در شرکت فولاد مبارکه و به وزیر کشور در خصوص لزوم پاسخگویی معاون سیاسی و مدیران حوزه سیاسی استانداری اصفهان به تماس‌های نمایندگان تذکر داد.

فتاحی نماینده مردم شهر بابک به وزیرصنعت و معدن به دلیل تعلل شرکت ملی مس ایران در واگذاری معدن مس تذکر داد.

کارخانه و سالک نمایندگان همدان و اصفهان به رئیس ‌جمهور در خصوص الزام وزرا و رؤسای سازمان‌های دولتی به ارائه برنامه شفاف و عملیاتی مثبت بر اقتصاد مقاومتی تذکر دادند.

کارخانه‌ نماینده همدان به وزیر نیرو در مجلس در خصوص رفع افت شدید ولتاژ برق در منطقه غاروند که خسارات فراوان را بر مردم منطقه وارد کرده، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دستور پیگیری جدی برای اتمام عملیات احداثراه‌آهن تهران همدان در سال جاری و به وزیر صنعت در خصوص ورود خودروهای اشرافی با وجود محدودیت‌های ارزی که اقدامی خلاف برنامه‌ریزی اقتصادی در دوران اقتصادی کشور است، تذکر داد.

حاجی نماینده شاهین‌شهر به وزیر تعاون در خصوص علت عدم اجرای تعهد خود مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران تذکر داد.

نوری نماینده شوش به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پایین آمدن و افت شدید قیمت محصولات کشاورزی به ویژه خیار و پیاز تذکر داد.

فیاضی نماینده نور و محمود آباد در مجلس به وزیر نیرو در خصوص کمبود شدید آب در محمودآباد و نور تذکر داد.

توکلی، محجوب و قاضی‌پور نمایندگان الیگودرز، تهران و ارومیه به وزرای ارتباطات، اقتصاد و تعاون در خصوص تسریع در اجرای بند ب تبصره ۱۵ قانون بودجه ۹۳ در مورد بیمه کارگزاران، پیمانکاران حقیقی و حقوقی و سایر افرادی که به عنوان کارگر به کار گرفته می‌شوند، تذکر دادند.

موسوی، سالک، مقتدایی، ایرانپور، فولادگر، فیروزی و اسفنانی نمایندگان فلاورجان، اصفهان، مبارکه، اصفهان، نطنز و فریدن به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مطلب روزنامه آرمان و اهانت به مردم شریف و شهید پرور استان اصفهان تذکر دادند.

درویش‌پور نماینده ایذه به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس‌ جمهور در خصوص برنامه‌ریزی اصولی به منظور توسعه کشاورزی در شهرستان‌های ایذه و باغ ملک و دستور به رفع کمبود در زمینه بهداشت و‌ درمان مناطق محروم به ویژه روستاها و به وزیر ورزش و جوانان در خصوص لزوم توجه جدی به ورزش در شهرستان‌های ایذه و باغ ملک تذکر داد.

بیرانوند نماینده بروجرد در مجلس به وزیر ارتباطات در خصوص رسیدگی به وضعیت بیمه کارگزاران مخابرات روستایی تذکر داد.

توکلی نماینده الیگودرز در مجلس به رئیس ‌جمهور در خصوص نابودی جنگل‌ها و بهره‌برداری غیراصولی از منابع طبیعی تذکر داد.

حاجی نماینده شاهین‌شهر در مجلس به وزرای بهداشت و علوم در خصوص ضرورت پیگیری و نظارت بر اجرای ماده ۷۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مبنی بر اعمال ۲۰ درصد سهمیه تحصیلی ایثارگران و فرزندان آنها تذکر داد.

شکری نماینده تالش در مجلس به وزیر آموزش و پرورش در خصوص دستور پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته تذکر داد.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر کشور در خصوص تسریع در صدور مجوز راهپیمایی و تجمع کارگران سراسر کشور در روز کارگر که قبلاً تذکر داده شده بود و به وزیر دفاع در خصوص تسریع در دفاع از کارخانجات شهرستان ارومیه تذکر داد.

قائید رحمت نماینده دورود در مجلس به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در آغاز ساخت و احداثکمربندی دوم دورود و آسفالت باند دوم چهارخطه ازنا به شازند تا شهر مؤمن‌آباد و تداوم آن تا شازند و به وزیر علوم در خصوص تسریع در صدور موافقت اصولی و سایر مجوزهای لازم برای پذیرش دانشجو در دانشگاه دولتی دورود و مراکز رشد پارک علم و فناوری در دورود و ازنا تذکر داد.

افتخاری نماینده تهران در مجلس به رئیس‌ جمهور در خصوص ضرورت اقدام در جهت ارتقای لواسان بزرگ و شهرک نظامی رامین‌آباد به شهر تذکر داد.

توکلی نماینده الیگودرز در مجلس به وزیر نیرو در خصوص بلاتکلیفی کارخانه‌های تولید قیر در شهرستان الیگودرز تذکر داد.

طلا نماینده تهران در مجلس به وزرای راه و شهرسازی و کشور در خصوص انجام تعهد اعلامی مبنی بر امتداد خط سوم مترو تهران به شهرستان اسلامشهر و سرمایه‌گذاری در تأمین آب کشاورزی و دام بخش فشافویه شهرستان ری تذکر داد.

اسلامشهر اقتصاد بودجه دانشجو راه و شهرسازی سرمایه گذاری کشاورزی مترو مسجد طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر