کد خبر: 165280 A

شوهانی در تذکر شفاهی:

مردم استان ایلام بی‌صبرانه در انتظار تشریف‌فرمایی رییس جمهور و هیات وزیران به این استان هستند که به‌عنوان خادم مردم پیشاپیش حضور شما به استان بافرهنگ و باظرفیت استان ایلام را گرامی می‌دارم.

نماینده مردم ایلام در مجلس در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: عدالت ایجاب می‌کند وزیر در راستای تساوی حقوق و دستمزدهای فرهنگیان اقداماتی انجام دهد.

به گزارش ایلنا، احمد شوهانی در نشست امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن عرض تبریک به مناسبت روز کارگر و روز معلم خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: از وی انتظار می‌رود در جهت ارتقای جایگاه مادی و معنوی این قشر دلسوز یعنی معلمان تلاش کند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حقوق و دستمزد فرهنگیان در مقایسه با بسیاری از کارکنان دولتی در سطح پایینی قرار دارد و عدالت ایجاب می‌کند وزیر در راستای تساوی حقوق و دستمزدها اقداماتی انجام دهد.

وی تاکید کرد: براساس دستورالعمل وزارت آموزش در سال ۸۷، برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر مبلغی به‌عنوان حق همترازی معادل ۸۰ درصد عناوین دانشگاهی و استادی در نظر گرفته شد ولی عملیاتی نشد، لذا از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهیم این دستورالعمل را اجرایی کند.

شوهانی در تذکر دیگری خطاب به وزیر نفت گفت: با توجه به محرومیت، نفتی بودن و سردسیر بودن استان ایلام دستور عاجل درخصوص گازرسانی به مناطق محروم این استان صادر شود؛ حق مردم است با فاصله ۶۰ ساله از دیگران به این نعمت دست یابند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: مردم استان ایلام بی‌صبرانه در انتظار تشریف‌فرمایی شما و هیات وزیران به این استان هستند که به‌عنوان خادم مردم پیشاپیش حضور شما به استان بافرهنگ و باظرفیت استان ایلام را گرامی می‌دارم.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به رئیس‌جمهور ادامه داد: شاه‌بیت خواسته‌های مردم استان ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی است؛ با توجه به ظرفیت‌های خوب این استان، ۴۰۵ کیلومتری مرز با عراق و صحبت برون‌رفت از محرومیت استان خواهشمندیم تا با خواسته‌های مردم موافقت کنید.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: از آقای حجتی درخواست داریم تا درخصوص جذب ناظران بخش کشاورزی اقدام کند؛ چند سالی است این مهم تشکیل پرونده داده و مراحل گزینشی نیز طی شده است که امید است دستور اجرای آن صادر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در خصوص تبعات اجتماعی متوقف ماندن ترتیب‌وضعیت کارکنان پیمانی و رسمی مشمول بند ۲ ماده ۵۷ قانون برنامه پنجم توسعه هشدار می‌دهم. چنین سیاست‌هایی به سود دولت نیست و تصمیم‌گیران بدانند تداوم چنین وضعیتی باعثتضعیف جایگاه اجتماعی دولت می‌شود، بنابراین درخواست داریم درخصوص این تصمیم تجدیدنظر شود.

بخش کشاورزی حقوق دستمزد رییس جمهور عراق قانون برنامه پنجم توسعه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نفت وزیر آموزش و پرورش ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر