کد خبر: 165273 A

اسفنانی در نطق میان دستور:

هنوز مشکل ۵۳ مزرعه که به علت حفر تونل آب به اصفهان خشک شده اند از سوی مسئولان حل نشده است بنابراین بنده تقاضا می‌کنم مسئولان استان و وزارت نیرو اقدام عاجلی در این رابطه انجام دهند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه مسئله حقوق بشر بهانه جدید کشورهای غربی برای افزایش فشار بر ایران است، گفت: این درحالی است که آمریکا به عنوان سرکرده این کشورها حکم اعدام را در ۳۲ ایالت خود اجرا می‌کند.

به گزارش ایلنا، محمد علی اسفنانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: این روزها شاهد آن هستیم که استعمار و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان خوار و رژیم صهیونیستی برخلاف اقدامات برآمده از حسن نیت ایران به دسیسه و اقدامات جدید مانند مطرح کردن موضوع نقض حقوق بشر دست زده اند حال اعلام می‌کنم که در این رابطه تنها راه مبارزه با دسایس دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران و تنها راه دلگرم کردن کشورهای مستضعف جهان تبعیت از رهبر معظم انقلاب، ایستادگی در برابر استکبار و اعتماد به توان داخلی، سیاسی، علمی و اقتصادی است.

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: این روزها در حالی آمریکا و کشورهای اروپایی دم از حقوق بشر می زنند که هنوز چند روز از افتضاح سیاسی کشور انگلیس در راه ندادن گزارشکر حقوق بشر سازمان ملل به زندان‌های این کشور نمی‌گذرد حال از این رو این سوال پیش می آید که انگلیس که دم از حقوق بشر می‌زند چرا اجازه بازدید از این مراکز را نمی دهد از طرفی دیگر چرا آمریکایی ها که دم از حقوق بشر می‌زنند و از اعدام سوداگران مرگ و قاچاقچیان در ایران انتقاد می‌کنند به این نکته توجه نمی کنند که هم اکنون در ۳۲ ایالت از ۵۰ ایالت این کشور هنوز حکم اعدام وجود دارد.

وی ادامه داد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند انرژی هسته‌ای تنها بهانه ای برای کشورهای استکباری نیست و قطعا به محض حل این پرونده دشمنان بهانه جدیدی را برای فشار به ایران می‌آورند. حال این روزها می‌بینیم که هنوز مرکب توافق نامه خشک نشده و توافقنامه نهایی صورت نگرفته دشمنان با بهانه های جدید مانند حقوق بشر سعی در اعمال تحریم و محدودیت های جدید دارند، همچنین شاهد هستیم که آمریکا به عنوان میزبان نشست های سازمان ملل که باید بی طرفی خود را نسبت به کشورهای عضو این سازمان داشته با شند، از ورود نماینده جدید ایران در سازمان ملل خودداری می‌کنند که این اقدامات نشان دهنده رویکرد و هدف پلید آمریکا نسبت به ایران است.

اسفنانی افزود: تمام مسئولان کشور و مردم بدانند که کشوری که در راس آن ولایت به عنوان نائب امام زمان وجود دارد هیچگاه در پیچ و خم دشمنی های دشمنان متوقف نشده و همانگونه که در سه دهه گذشته نظام با رهبری امام خمینی و و رهبر معظم انقلاب پیش رفته قطعا از این به بعد هم با قدرت تمام به پیش خواهد رفت به شرطی که در این مسیر به رهنمودهای ولی امر توجه و تبعیت کنیم.

این نماینده مردم درمجلس نهم ادامه داد: در موضوعات داخلی کشور نیز باید بگوییم که با توجه به اعلام شدن قیمت های جدید حامل های انرژی از دولت انتظار می رود که نظارت را بر اجرای تغییر قانون و کنترل بازار داشته باشد زیرا در طول تعطیلات عید شاهد نابسامانی‌های گسترده ای در صنوف تولیدی و توزیعی بودیم از این رو دولتمردان باید هم وغم خود را برای جلوگیری از بازاراهای دلالی، کنترل نظام توزیع و عرضه و تقاضا اختصاص دهد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به نامگذاری امسال با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید منتظر اهتمام ویژه ای از سوی مجلس، دولت و دستگاه‌ها به مسئله فرهنگ باشیم چرا که رهبر معظم انقلاب در بازدید اخیر خود از کارخانه های صنعتی بار دیگر به اهمیت فرهنگ حتی نسبت به اقتصاد تاکید فرموده اند که این تاکیدات وظایف ما را دو چندان می کند.

اسفنانی افزود: من جزو معدود نمایندگانی هستم که ۴ شهرستان در حوزه انتخابیه ام قرار دارم که متاسفانه علی رغم ظرفیت های فراوان در این مناطق محرومیت نقطه مشترک این شهرها است از طرفی دیگر با وجود آنکه در فریدون شهر منابع آب خوبی وجود دارد اما متاسفانه هنوز مشکل ۵۳ مزرعه که به علت حفر تونل آب به اصفهان خشک شده اند از سوی مسئولان حل نشده است بنابراین بنده تقاضا می‌کنم مسئولان استان و وزارت نیرو اقدام عاجلی در این رابطه انجام دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه نابسامانی‌های تقسیمات کشوری در شهرستان چادگان باید پیگیری شود گفت: در حالی که یکی از مشکلات کنونی استان اصفهان کمبود آب است معلوم نیست که برخی مسئولان امر تقسیمات کشوری با چه مجوزی چند نقطه از نقاط چادگان را به استان های مجاور ملحق کرده اند.

وی بر لزوم حمایت از کشاورزان برای تولید محصول سیب زمینی و تکمیل کمربندی داران و علی گودرز تاکید کرد و گفت: مسئولان باید پاسخ دهند که چرا فکری برای تکمیل و تامین اعتبار این پروژه نمی‌کنند از طرفی دیگر با توجه به اینکه شهرستان بوئین میدان دشت تازه تاسیس شده انتظار می رودد که ادارات و ارگان‌ها همکاری خود را برای ایجاد شعبات خود در این شهرستان انجام دهند همچنین وزارت کشور باید موضوع بخشودن چند منطقه و دهستان را پیگیری کند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به وجود معضل کمبود آب در استان اصفهان تصریح کرد: وزارت نیرو باید تمام تلاش خود را برای احداثسد یلان انجام دهد.

استکبار اصفهان امام زمان انرژی جهان مجلس شورای اسلامی مرگ نظام جمهوری اسلامی ایران نماینده مردم در مجلس وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر