کد خبر: 165235 A

الیاس نادران، احمد توکلی، احمدی، تاجگردون، رحیم زارع، حسین‌زاده، حسن نژاد، جعفر قادری، غلامرضا مصباحی مقدم، محمدرضا پورابراهیمی، ‌رجایی باغ سیایی و هادی قوامی از امضا کنندگان نامه به روحانی هستند.

۱۵ نفر از نمایندگان در نامه‌ای از رئیس جمهور خواستار انتشار اسامی بدهکاران بزرگ بانکی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ۱۵ نفر از نمایندگان در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار انتشار اسامی بدهکاران کلان بانکی شدند.

در این نامه که به امضای ۱۵ تن از نمایندگان مجلس همچون الیاس نادران، احمد توکلی، احمدی، تاجگردون، رحیم زارع، حسین‌زاده، حسن نژاد، جعفر قادری، غلامرضا مصباحی مقدم، محمدرضا پورابراهیمی، ‌رجایی باغ سیایی و هادی قوامی رسیده آمده است.

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تهیت

احتراما چنانچه استحضار دارید مطالبات معوق بانک‌ها باعثشده تا قدرت وام‌دهی و تحرک این موسسات را تحت الشعاع قرار داده و امکان تأمین سرمایه ثابت و درگردش واحدهای تولیدی نیمه تمام و به بهره برداری رسیده را با مشکل مواجه نمایند این مشکلی تاحدی نمود پیدا کرده که براساس نظرسنجی‌ها در صدر مشکلات واحدهای تولیدی قرار دارد. در طول ساله‌های گذشته اقدامات خود بانک ها بانک مرکزی قوه قضاییه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای وصول این مطالبات ره به جایی نبرده و فرصت های فراهم شده توسط مجلس شورای اسلامی برای استمهال بازپرداخت بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی رهاوردی نداشته است. به نظر می‌رسد که یکی از راه های وصول سریعتر این مطالبات استفاده از اهرم افکار عمومی خصوصا برای بدهکاران عمده سیستم بانکی است.

از آنجا که این اقدام باعثمی‌شود تا تعارفات و رودروایستی ها کم اثر و گامی عملی برای وصول مطالبات باشد، انتظار دارد دستور فرمایید لاعقل فهرست بدهکاران بالای ۵۰ میلیارد تومان که بدهی معوق دارند را برای اطلاع عموم منتشر نمایند.

احمد توکلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران رییس جمهور سرمایه غلامرضا مصباحی مقدم مجلس شورای اسلامی مفاسد اقتصادی نمایندگان مجلس رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر