کد خبر: 165128 A

در نطق میان از دستور مطرح شد؛

به والله من نگران اصل انقلاب هستم اگر انقلاب بماند سانتریفیوژ‌سازها به وجود می آیند / در روزنامه‌هایشان ولایت علی ابن ابیطالب را زیر سوال می‌برند و از بزرگترهایشان دستخوش میگیرند و بعد می‌گویند ممیزی باید به افکار عمومی سپرده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: ‌ یکی می‌گوید بمب همه ما را از پا می‌اندازد، دیگری می‌گوید جیب ملت خالی است و دیگری می‌گوید اگر بنا بر تعامل است ما خوشبین هستیم مردم بدانید هر کس شما را می‌ترساند معیار تشخیص انحراف است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی کوچک‌زاده در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: با خود اندیشیدم که چگونه سخن بگویم تا به بی‌سوادی متهم نشوم و از کدام مرجع سخن انتخاب کنم که بی‌شناسنامه خطاب نگردد. مرجعی مقدس‌تر و بالا‌تر از قرآن نیافتم. خداوند در آیات ۱۶۹ تا ۱۷۵ سوره آل عمران قرآنکه در شرایط بعد از جنگ احد نازل شده است به بیان دو ویژگی مهم برای مومنانی می‌پردازد که اجر سوابق درخشانشان در همراهی با اسلام ضایع نمی‌شود.

وی ادامه داد: آیات شریفه پس از آنکه می‌فرماید: مومنانی که اجر سوابق درخشانشان ضایع نخواهد شد را اینگونه توصیف می‌کند یعنی اجر آن مومنانی ضایع نخواهد شد(هر که می‌خواهند باشند) از صدر اسلام پیغمبر بوده باشند از ابتدا در کنار امیرالمومنین باشند، از سال ۴۲ همراه امام بوده باشند، یار و رفیق و همکلاسی رهبری بوده باشند و یا در زندان‌ها و اسارت‌گاههای صدام استخوان خرد کرده باشند. هر که می‌خواهید باشید شرط ضایع نشدن اجرتان این است بعد از جراحات و سختی‌ها باز هم خدا و رسول را اجابت کنند.

نماینده تهران با بیان سوالی مبنی بر اینکه امروز مصداق اجابت خدا و رسول در رفتار سیاسی مردم ایران چیست؟ ابراز کرد: باید از کسی تبعیت کنید تا خدا و رسولش را اجابت کرده باشید. ویژگی دوم که اگر نباشد خواسته خدا محقق نخواهد شد چیست؟ قرآن می‌فرماید شناسنامه همه شرافتمندان از آدم تا قیامت اجابت خدا و رسولش است، بنابراین نگویید بی‌سواد‌ها.

کوچک‌زاده خاطر نشان کرد: قرآن می‌فرماید شرط آنکه اجر همراهیتان با امام و شرط اینکه زندانی کشیدن در زمان شاه و همچنین شرط اینکه فرماندهی در پدافند و جنگ ضایع نشود آن است که وقتی می‌گویند قطعنامه قرار است صادر شود نترسید. در آن روز بعد از جنگ احد منافقین به مردم از جنگ برگشته و زخمی داده گفتند چرا نشسته‌اید که ابوسفیان به مکه نرفته و در پشت دروازه‌های مدینه خیمه زده و و به زودی است که به شما حمله کند و با گزینه نظامی پدرتان را در بیاورد که در این میان عده‌ای خود را باختند اما آن مومنانی که حقشان ضایع نخواهد شد گفتند ملت ما را از حصر اقتصادی نترسانید، بلکه ملت ما ملت روزه است، ما را از حمله نظامی نترسانید، چرا که ملت ما ملت شهادت است.

وی ادامه داد: ‌ ای مردم معیار تشخیص انحراف و غیر انحراف را بدانید، امروز هر کس را دیدید که در جمع مردم را با هر غلطی می‌ترساند یکی می‌گوید بمب همه ما را از پا می‌اندازد، دیگری می‌گوید جیب ملت خالی است و دیگری می‌گوید اگر بنا بر تعامل است ما خوشبین هستیم. در جمله بعد می‌گوید خوشبینی و بدبینی در عالم سیاست اصلا معنا ندارد مردم بدانید هر کس شما را می‌ترساند معیار تشخیص انحراف است.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه آنکه می‌فرمود امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و یا کسی که می‌فرمود ما روی منافع کشور و ملتمان با هیچ کس در دنیا معامله نمی‌کنیم هنوز هم یاران وفاداری دارد، عنوان کرد: دشمنان این کشور و ملت برای اینکه برای دشمنی خودشان توجیه بتراشند می‌گویند نظام جمهوری اسلامی منافع ما را به خطر انداخته، آمریکایی‌ها می‌گویند جمهوری اسلامی منافع ما را به خطر انداخته. ما ملت ایران این حرف قرآنی است کسانیکه می‌خواهند واقع بین باشند حرف قرآنی را یاد بگیرند، ما ملت ایران در چهاردیواری کشور خودمان هر دستی که به سمت منافع ما اعم از منافع علمی، طبیعی، انسانی، فن آوری و… به تجاوز دراز شود، بی‌درنگ آنرا قطع خواهیم کرد

وی ابراز کرد: برخی از افراد واقع بینی، خوش بینی و بدبینیشان را برای خودشان نگه دارند، به والله من نگران اصل انقلاب هستم اگر انقلاب بماند سانتریفیوژ ساز‌ها به وجود می‌آیند، اگر انقلاب ماند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، بمبی که انقلاب ۳۵ سال پیش ترکاند هنوز برخی کشور‌ها را به این دشمنی‌ها می‌کشاند آیا شما نگران بمب اتمی هستید؟

کوچک‌زاده با بیان اینکه اصل انقلاب در معرض تغییر و تحریف است، گفت: اصل رفتار قرآنی علی رغم تمام تلاش امام در حال تغییر است. در روزی نامه‌های فاسدشان که با اسم قانون همه قانون را لکه دار می‌کند حکم قرآن شهادت زن را زیر سوال می‌برند و و دستخوش می‌گیرند، در روزنامه‌هایشان ولایت علی ابن ابیطالب را زیر سوال می‌برند و از بزرگتر‌هایشان دستخوش می‌گیرند و بعد می‌گویند ممیزی باید به افکار عمومی سپرده شود یعنی غذای مسموم را در حلقوم جامعه بریزیم و هر کس نخواست نخورد این حرف‌ها قرآنی نیست، این مملکت سیصد هزار شهید داده تا سلیقه اسلام حاکم شود.

وی افزود: من نگرانم اینجا جمهوری اسلامی است. ولی اسلام ثابت کرد که به جمهوری و ایران اسلامی وفادار است و رای ۵۰.۷ درصد را اجازه خدشه نداد، ولی کسانی در صددند که یک کسی را تحریک کنند که تو ۵۰.۷ درصد رای دادی و خدای نکرده برعلیه اسلام کودتا کند.

انقلاب تجاوز جنگ دولت شمیرانات قرآن مجلس شورای اسلامی نظام جمهوری اسلامی روزنامه اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر