کد خبر: 152083 A

بعد از اینکه بودجه تمام شد، شاهد بودیم که هر لحظه جداول جدیدی از مجلس بیرون می‌آمد و این شبهات زیادی را در مجلس به وجود می‌آورد در نتیجه ضروری است که کمیسیون تلفیق یک تعریف جدید و ساختار نظام‌مندی داشته باشد.

نماینده نقده و اشنویه گفت: بعد از اینکه بودجه تمام شد، شاهد بودیم که هر لحظه جداول جدیدی از مجلس بیرون می‌آمد و این شبهات زیادی را در مجلس به وجود می‌آورد در نتیجه ضروری است که کمیسیون تلفیق یک تعریف جدید و ساختار نظام‌مندی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالکریم حسین‌زاده در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی پیشنهاد طرح دو فوریت اصلاح ساختار طرح کمسیون تلفیق را مطرح کرد.

نماینده نقده و اشنویه با بیان اینکه امروزه نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌نویسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تاکید کرد: هر اندازه بودجه‌نویسی با واقعیت‌های اساسی جامعه تناسب داشته باشد، میزان تحقق‌پذیری آن هم بالا خواهد رفت. لذا برای اینکه این وضعیت بهبود پیدا کند، نیاز به اصلاح ساختار داریم و یکی از موارد نیز کمیسیون تلفیق است.

حسین زاده همچنین اظهار داشت: نمی‌توان بودجه را یک عدد صفر دید بلکه یک سری اعداد بار معنایی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با خود دارند که لازم است چیدمان کمسیون تلفیق مورد بازنگری قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه بودجه تمام شد، شاهد بودیم که هر لحظه جداول جدیدی از مجلس بیرون می‌آمد و این شبهات زیادی را در مجلس به وجود می‌آورد در نتیجه ضروری است که کمیسیون تلفیق یک تعریف جدید و ساختار نظام‌مندی داشته باشد.

حسین‌زاده در ادامه افزود: اگر نگاه عادی به بودجه داشته باشیم، وضعیت بودجه موجود قابل توجیه است اما واقعیت این است که بودجه یک لایحه و طرح و قانون ویژه است و نمی‌توان انتظار داشت در بودجه اکثریت آراء با یک کمیسیون باشد و کمیسیون‌های دیگر در اقلیت قرار گیرند.

وی در پایان از نمایندگان خواست برای اینکه حداقل نمایندگان بتوانند به صورت دقیق در نظام بودجه‌ای سالیانه کشور اعمال نظر داشته باشند به اصلاح ساختار کمیسیون تلفیق رای مثبت دهند.

مجلس شورای اسلامی نماینده نقده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر