کد خبر: 146575 A

عثمان جاواری نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد اجلاس تهران نتایج ثمربخشی برای وحدت و یکپارچگی کشورهای اسلامی در برداشته باشد.

عثمان جاواری رییس مجلس سومالی که در راس هیاتی بلندپایه برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به کشورمان سفر کرده است ظهر روز دوشنبه با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور در سال‌های گذشته گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط همه‌جانبه با کشور دوست سومالی در زمینه‌های مختلف حمایت می‌کند.

وی افزود: صدور خدمات فنی مهندسی، ایجاد تاسیسات زیربنایی، همکاری‌های پزشکی، دارویی، صنعتی و کشاورزی از جمله زمینه‌هایی است که دو کشور ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری‌ها دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: زمینه‌های لازم برای افزایش همکاری‌های دو کشور در زمینه ارتباطات پارلمانی مهیا است و مجلس شورای اسلامی از همکاری با مجلس سومالی در زمینه تبادل تجربیات قانونگذاری و قانون‌نویسی استقبال می‌کند.

عثمان جاواری نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد اجلاس تهران نتایج ثمربخشی برای وحدت و یکپارچگی کشورهای اسلامی در برداشته باشد.

رییس مجلس سومالی در پایان این دیدار گفت: سومالی باری گسترش همکاری‌های همه جانبه با ایران اهمیت فراوانی قائل است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های صنعتی، اقتصادی و علمی کشورمان خواستار انجام سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و شرکت‌های تجاری ایرانی در سومالی گردید.

رییس مجلس سومالی همچنین بر اهمیت اجرای سریع‌تر توافقات فی‌مابین برای کشورش تاکید کرد.

ایران رییس مجلس سرمایه گذاری بخش خصوصی سومالی علی لاریجانی قانون کشاورزی کشورهای اسلامی مجلس شورای اسلامی روسای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر