کد خبر: 146412 A

با موافقت نمایندگان اختصاص می‌یابد؛

سه هزار میلیارد(۳.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال برای تامین و استاندار‌سازی سامانه گرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها از طریق خزانه‌داری کل کشور به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاص ۱۵ میلیارد تومان از عوارض گاز مشترکان برای اجرای طرح های تملک دارایی عشایری استان ها موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه بودجه ۹۳ برای تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح عبارتی ریزجزء ۵ جزء الحاقی یک بند ح تبصره ۲ لایحه بودجه با ۱۳۹ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ریزجزء ۵ جزء الحاقی یک بند ح تبصره ۲ لایحه بودجه آمده بود که دویست میلیارد(۲۰۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال برای طرحهای عشایری سراسر کشور وهزینه‌ای(۷۵% طرحهای تملک استانها) که براساس اصلاحیه مجلس ریزجزء مذکور به شرح زیر است:

دویست میلیارد(۲۰۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال برای طرحهای عشایری سراسر کشور به طوری که حداقل ۷۵ درصد آن صرف طرح های تملک دارایی سرمایه ای عشایر استان ها شود.

براساس بند ح تبصره ۳ لایحه بودجه آمده است که وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط موظف است علاوه بر دریافت نرخ گاز به ازای مصرف هر مترمکعب گاز طبیعی یکصد و سی‌(۱۳۰) ریال به عنوان عوارض ازمشترکین دریافت و پس از واریز به خزانه‌داری کل کشور عین وجوه دریافتی را تا سقف بیست و یک هزار و پانصد میلیارد(۲۱.۵۰۰. ۰۰۰.۰۰. ۰۰۰) ریال صرفا برای احداثتاسیسات و خطوط لوله گازرسانی به شهرها و روستاها، با اولویت مناطق سردسیر، نفت‌خیز، گازخیز و استانهائی که برخورداری آنها از گاز کمتر از متوسط کشور است، هزینه نماید. منابع مذکور به عنوان درآمد شرکتهای ذیربط محسوب نمی‌گردد و مشمول مالیات نمی‌باشد.

جزء الحاقی۱ - هفت هزار میلیارد(۷.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال از منابع حاصله متناسب با وصولی‌ها، به شرح زیر هزینه می‌گردد.

۱. سه هزار میلیارد(۳.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال برای تامین و استاندار‌سازی سامانه گرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها از طریق خزانه‌داری کل کشور به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

۲. یک هزار و دویست میلیارد(۱.۲۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال برای طرح سرانه مدارس

۳. یک هزار میلیارد(۱.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال برای بهسازی روستاها

۴. یک هزار میلیارد(۱.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰. ۰۰۰) ریال برای آبرسانی روستاها

۵. دویست میلیارد(۲۰۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال برای طرحهای عشایری سراسر کشور به طوری که حداقل ۷۵ درصد آن صرف طرح های تملک دارایی سرمایه ای عشایر استان ها شود

۶. ششصد میلیارد(۶۰۰.۰۰۰. ۰۰۰.۰۰۰) ریال برای کمکهای فنی و اعتباری طرحهای آبیاری تحت فشار /

تملک دارایی درآمد سرمایه شورای نگهبان گاز لایحه بودجه مالیات مجلس شورای اسلامی نفت وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر