کد خبر: 146303 A

نوبخت برای آرام شدن بازار بورس پیشنهادکرد؛

دولت با توجه به اینکه عقبه کار‌شناسی کافی هم در اختیار دارد با این پیشنهاد منطقی که در روال کار قوه مقننه تعبیه شده موافق است و از نمایندگان تقاضا می‌کنم که برای آرام شدن بازار بورس به این پیشنهاد رای دهید.

سخنگوی دولت خواستار مجوز مجلس به دولت برای تعیین قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر نوبخت درنشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهاداصلاحی جعفر قادری به منظور رفع ابهام از بند «ج» تبصره الحاقی ۲۱ مبنی بر تعیین قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی با رعایت مفاد تبصره بند ب ماده ۱ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها توسط دولت در موافقت با این پیشنهاد طی سخنانی اظهار داشت: حق این بود نمایندگان شریف مردم امروز از دولت توضیح می‌خواستند که چرا این وضعیت ایجاد شده که باعثشد سهامداران خردی که اندوخته زندگیشان را برای تولید کشور عرضه کرده‌اند متضرر شوند

سخنگوی دولت در ادامه افزود: واقعیت امر این است که این وضعیت به وجود آمده ناشی از‌‌ همان تصمیمی است که مجلس محترم اتخاذ کرده بود و بایدپرسید که آیا می‌تواند در این خصوص توضیح دهد یا خیر.

وی خاطر نشان کرد: از این ۸ میلیارد متر مکعب گازی که به پتروشیمی‌ها می‌دهیم در صورتی که با این ۱۵ سنت محاسبه شود ۸۴۰ میلیون تومان برای خود دولت سود خواهد داشت. اما الان مجلس خودش باید جوابگوی باشد و دولت را نمی‌تواند موردسوال قرار بدهد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهورضمن اینکه پیشنهاد مذکور را بهترین پیشنهادی دانست که می‌تواند تعادل را حفظ کند، گفت: دولت با توجه به اینکه عقبه کار‌شناسی کافی هم در اختیار دارد با این پیشنهاد منطقی که در روال کار قوه مقننه تعبیه شده موافق است و از نمایندگان تقاضا می‌کنم که برای آرام شدن بازار بورس به این پیشنهاد رای دهید.

پتروشیمی خوراک دولت قانون گاز مجلس شورای اسلامی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی هدفمند کردن یارانه ها بازار پیشنهاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر