کد خبر: 146263 A

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سودان:

اجلاس جاری تهران فرصتی مناسب برای طرح و بررسی مسائل و مشکلات مبتلا به جهان اسلام و رایزنی در خصوص راه‌های همگرایی و تقویت وحدت میان کشورهای اسلامی است.

فاتح عزالدین منصور، رئیس مجلس سودان که در رأس هیاتی بلند پایه برای شرکت درکنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی به کشورمان سفر کرده است عصر روز گذشته(یکشنبه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایلنا، لاریجانی در ابتدای این دیدار گفت: اجلاس جاری تهران فرصتی مناسب برای طرح و بررسی مسائل و مشکلات مبتلا به جهان اسلام و رایزنی در خصوص راه‌های همگرایی و تقویت وحدت میان کشورهای اسلامی است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد سفر رئیس مجلس سودان موجب گسترش هر چه بیشتر روابط جمهوری اسلامی ایران و سودان در زمینه‌های مورد علاقه طرفین شود.

لاریجانی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که گروههای افراطی و تکفیری در جهان اسلام به وجود آورده‌اند گفت: افراطی‌گری‌های گروههای تکفیری موجب خدشه دار شدن چهره‌ی واقعی اسلام شده و حمایت صهیونیسم جهانی زمینه فعالیت و عملیات آنها را فراهم کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مبارزه با این افراطی گری‌ها رایزنی رهبران سیاسی، تاکید بر مشترکات کشورهای اسلامی و وحدت رهبران دینی را می‌طلبد.

رئیس مجلس سودان نیز در ابتدای این دیدار ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران موجب تحولی شگرف در جهان اسلام شد و اثری فرخنده در روحیه مردم مسلمان و مستضعفان جهان گذارد.

فاتح عزالدین منصور در ادامه با اشاره به اهتمام و توجه جدی جمهوری اسلامی ایران به رفع مشکلات جهان اسلام گفت: انتظار می‌رود اجلاس حاضر نقش قابل توجهی در تقویت وحدت میان کشورهای اسلامی و حل مشکلات آنها داشته باشد.

رئیس مجلس سودان در پایان گفت: سودان از ارتقاء روابط تجاری و اقتصادی خود با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

پیروزی انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران جهان جهان اسلام رئیس مجلس سودان علی لاریجانی کشورهای اسلامی مشکلات اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر