کد خبر: 146252 A

قاضی‌پور:

پیشنهاد من این است که برای جلوگیری از فشار بیشتر در اقشار آسیب پذیر جامعه و مردم عادی هدفمندی در سال ۹۳ تغییر نکند تا دراین مدت دولت ابتدا بتواند به تولید ملی و اشتغال توجه کند و گرانی را کنترل کند.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۳ باعثافزایش فشار بر مردم عادی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نادر قاضی‌پور‌ در‌ جلسه‌علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهادات شورای نگهبان در خصوص لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور در مخالفت با پیشنهاد شورای نگهبان در خصوص تبصره ۲۱ لایحه بودجه که درخصوص هدفمند کردن یارانه‌ها، اظهار داشت: در سال ۹۲ قرار بود ۳۸ میلیارد دلار از هدفمند کردن یارانه‌ها وصول شود، اما دولت گزارش نداده است که چه قدر وصول کرده است.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه با تغییر هدفمند کردن یارانه‌ها در سال ۹۳ با بالا ر فتن قیمت گازوئل نفت و بنزین فشار بر اقشار اسیب پذیر جامعه افزایش خواهد یافت، ‌گفت: آنچه که شورای نگهبان پیشنهاد کرده است یک بند مشکوک است و خیلی مشخص نیست در نتیجه ما نمی‌خواهیم چک سفید به دولت بدهیم که فردا ناگهان یارانه فرهنگیان، کارگران و کشاورزان حذف شود.

وی با تاکید بر اینکه ما می‌خواهیم بودجه بنویسیم و بودجه جای اعداد و ارقام است، ‌گفت‌: ‌ دراین بند هیچ افزایش یارانه‌نقدی به کشاورزان و روستائیان و ‌کارگران ذکر نشده و از طرفی قانون هدفمند کردن این بود که توازن ایجاد کنیم و بتوانیم مصرف را کم کنیم، اما در ‌سال‌های ۹۱و۹۲ ماشینهای پر مصرف باب شدند و قانون هدفمند کردن برعکس اجرا شد.

قاضی‌پور در ادامه خاطر نشان کرد: دهکهای بالای درآمدی باید حذف شوند.

نماینده مردم ارومیه در ادامه افزود: پیشنهاد من این است که برای جلوگیری از فشار بیشتر در اقشار آسیب پذیر جامعه و مردم عادی هدفمندی در سال ۹۳ تغییر نکند تا دراین مدت دولت ابتدا بتواند به تولید ملی و اشتغال توجه کند و گرانی را کنترل کند.

اشتغال بنزین تولید ملی جامعه چک دولت فاز دوم هدفمندی یارانه قانون گرانی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر