کد خبر: 145528 A

جلالی در جمع خبرنگاران تشریح کرد؛

جلالی در خصوص پیگیری اجرای قطعنامه های صادره بین المجالس کشورهای اسلامی اظهار کرد: دبیرخانه قرار است اجرای قطعنامه ها را پیگیری کند و گزارشی از آن را به هیات اجرایی تقدیم کند.

کاظم جلالی سخنگوی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی در جمع خبرنگاران به نتایج نخستین جلسه کمیته اجرایی اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی پرداحت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلالی با اشاره به سخنرانی علی لاریجانی در افتتاحیه این نشست عنوان کرد: پس از جلسه افتتاحیه وارد دستور کار شدیم و همه ی دستور کارهای نشست کارشناسان و اجلاس بررسی شد.

وی افزود: در ابتدای جلسه گزارش دبیر کل اتحادیه قرائت شد که وی در خصوص پیگیری مصوبات اتحادیه گزارش خود را ارائه کرد.

وی با بیان این که بایستی یک هیات پارلمانی از غزه دیدن می کرد، گفت: این مسئله بحثو بررسی شد که چرا تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده و علت آن چیست گه مشخص شد کشورهای همسایه در بحثویزا اجازه ورود این هیات را صادر نکرده اند.

جلالی در خصوص پیگیری اجرای قطعنامه های صادره بین المجالس کشورهای اسلامی اظهار کرد: دبیرخانه قرار است اجرای قطعنامه ها را پیگیری کند و گزارشی از آن را به هیات اجرایی تقدیم کند.

رئیس مرکز پژوهشهای مجلس در مورد دستور کار کمیته امور سیاسی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی گفت: پیشنهاد شد که این کمیته پیش نویس برادری اسلامی را بررسی کند. همچنین بررسی اوضاع آفریقای مرکزی که مسلمانان به شدت آسیب دیده اند؛ نیز در دستور کار این کمیته قرار دارد.

وی افزود: در خصوص مشکلات مردم سوریه که کمبود دارو و غذا برای مردم بسیار به چشم می خورد؛ از دیگر اقداماتی است که کمیته سیاسی و روابط خارجی باید آن را پیگیری کنند.

سخنگوی اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی ادامه داد: در کمیته اقتصادی موضوع مشکلات اقتصادی کشورهای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان این که علاوه بر کمیته های سیاسی و اقتصادی حقوق بشر؛ زن و گفتگوی تمدنها در کمیته اجرایی وجود دارد، اظهار کرد: سومین کنفرانس زنان عضو اتحادیه مجالس کشورهای سازمان همکاریهایی اسلامی روز یکشنبه برگزار می شود.

جلالی با بیان این که شانزدهم نشست عمومی روز دوشنبه همین هفته در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکارهای اسلامی روز سه شنبه آغاز و چهارشنبه پایان می یابد.

حقوق بشر دارو زنان سوریه سیاسی و اقتصادی علی لاریجانی غزه کشورهای اسلامی مشکلات اقتصادی مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر