کد خبر: 145518 A

لاریجانی در اجلاس بین المجالس:

امروز بسیاری از کشورهای اسلامی از فن آوری بالا برخورداند که شاید این امکانات در سال گذشته برای این کشور‌ها وجود نداشت و اگر مراودات این کشورهای فراهم شود همگی می‌توانند از این تکنولوزی و فن اوری استفاده کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور تکفیری‌ها موجب مشکلات عدیده‌ای شده است، اظهار داشت: امروز موجهای تفرقه افکن در بلاد اسلامی باعثبه وجود آمدن مشکلات و کشته شدن بسیاری از مسلمانان شده است.

به گرازش خبرنگار ایلنا علی لاریجانی صبح امروز در آغاز سی و یکمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس کشورهای عصو سازمان همکاریهای اسلامی با بیان اینکه کشورهای عضو این سازمان می‌توانند ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته باشند، عنوان کرد: بین المجالس می‌تواند مرکزی برای سهم خواسته‌های امت اسلامی و پیگیری خواسته‌های آنان از راههای مختلف باشند و به دلیل مشکلات متعدد در جهان اسلام و دنیای امروز مثل فشار کشورهای بزرگ به کشورهای اسلامی و ایجاد بحران‌ها، زمینه‌ای برای محقق شدن خواسته‌های بین المجالس وجود ندارد.

وی با بیان اینکه حضور تکفیری‌ها موجب مشکلات عدیده‌ای شده است، اظهار داشت: امروز موجهای تفرقه افکن در بلاد اسلامی باعثبه وجود آمدن مشکلات و کشته شدن بسیاری از مسلمانان شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بین المجالس اسلامی را زمینه‌ای برای از بین بردن مشکلات کشورهای اسلامی دانست و گفت در این اجلاس باید زمینه‌های قدرت امت اسلامی بررسی شود و قدرتهای زیادی که در میان کشورهای اسلامی وجود دارد باید در زمینه‌های فنی؛ انرژی و نیروی انسانی مورد بررسی قرار گیرد.

لاریجانی افزود: امروز بسیاری از کشورهای اسلامی از فن آوری بالا برخورداند که شاید این امکانات در سال گذشته برای این کشور‌ها وجود نداشت و اگر مراودات این کشورهای فراهم شود همگی می‌توانند از این تکنولوزی و فن اوری استفاده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی این اجلاس را تمرکزی برای پیشرفت عالم اسلام عنوان کرد و گفت: شعار این اجلاس همبستگی؛ پیشرفت و عدالت است که کمیته اجرایی باید با نقش مهم خود قدرت تصمیم سازی را برای این اجلاس مهیا کند.

لاریجانی ادامه داد: تعامل کمیته اجرایی در برنامه‌های این اجلاس بسیار مهم است وامیدواریم خضور کشورهای عضو موجب پیام همبستگی و ایجاد بستر مناسب برای توسعه و پیشرفت کشورهای اسلامی باشد.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی نیز در انی اجلاس با اظهار امیدواری نسبت به اینکه خضور پازلمانهای مختلف دنیای اسلامی می‌تواند زمینه ساز تحقق فضای همدلی شود ابراز کرد: این اجلاس می‌تواند در راستای شعار اصلی خود که همستگی پیشرفت و عدالت است گامهای موثری بردارد.

وی افزود: ادامه جلسه صبح امروز در پشت درهای بسته ادامه می‌یابد.

سی و یکمین نشست کمیته اجرایی مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی صبح امروز درهتل آزادی تهران آغاز به کار کرد.

انرژی توسعه و پیشرفت جهان اسلام رئیس مجلس شورای اسلامی شورای اسلامی کشورهای اسلامی مجلس شورای اسلامی مشکلات نیروی انسانی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر