کد خبر: 138517 A

نقوی حسینی در تذکر شفاهی:

گروه‌های تروریستی به سازمان ملل ضرب العجل ۶ ساعته دادند و دبیرکل نتوانست در مقابل آنها دوام بیاورد و این نشان دهنده وابستگی این سازمان به قدرت های سلطه گر و کشورهای حامی این گروه های تروریستی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران هیچگاه تقاضای شرکت در اجلاس ژنو ۲ را نداشت و مشتاق شرکت هم نبود بلکه خود آنها تقاضا کردند ایران در این نشست شرکت کند.

به گزارش ایلنا، سیدحسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز - سه‌شنبه - مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: سازمان ملل خود از ایران دعوت کرد که ایران در این نشست شرکت کند چرا که می دانند بدون حضور ایران بحران سوریه حل نخواهد شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران از ابتدا اعلام کرده بود که ما بدون پیش شرط در اجلاس ژنو ۲ شرکت خواهیم کرد و هیچ پیش شرطی را برای شرکت در این اجلاس نخواهد پذیرفت.

وی افزود: چرا دبیرکل سازمان ملل تحت فشار گروه های تروریستی و جنایتکار تکفیری و سلفی ها که انسان های بیگناه را سر می‌برند و جنایت می‌کنند دعوت از ایران را پس گرفت، این در تاریخ سازمان ملل ننگ آور است.

نقوی حسینی گفت: گروه‌های تروریستی به سازمان ملل ضرب العجل ۶ ساعته دادند و دبیرکل نتوانست در مقابل آنها دوام بیاورد و این نشان دهنده وابستگی این سازمان به قدرت های سلطه گر و کشورهای حامی این گروه های تروریستی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران هیچگاه تقاضای شرکت در اجلاس ژنو ۲ را نداشت و مشتاق شرکت هم نبود بلکه خود آنها تقاضا کردند ایران در این نشست شرکت کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس در ادامه در تذکری به وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی نسبت به افزایش ۱۰۰ در صدی نرخ آب کشاورزان و افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت برق چاه های کشاورزی تذکر داد و گفت: این افزایش قیمت خطر جدی برای کشاورزی کشور از جمله دشت ورامین محسوب می‌شود.

ایران بان کی مون بحران سوریه برق جهاد کشاورزی سازمان ملل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گروه های تروریستی مجلس شورای اسلامی ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر