کد خبر: 138513 A

نماینده بوشهر در تذکر شفاهی:

عقل و قانون حکم می کند که دولت به عنوان معتمد مجلس در عرصه اجرا همواره با توجه به تذکرات و سوالات ناظر، اعتماد مجلس نسبت به خود را حفظ و با حمایت جدی مجلس انجام ماموریت کند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: از رئیس جمهور تقاضا می کنیم اجازه ندهند تا اعضای دولت یا مشاوران از مردم و نمایندگان آنها بخواهند برای حمایت از دولت لباس وارونه بپوشند.

به گزارش ایلنا، عبدالکریم جمیری در نشست علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی، گفت: از رئیس جمهور تقاضا می کنیم اجازه ندهند تا اعضای دولت یا مشاوران از مردم و نمایندگان آنها بخواهند برای حمایت از دولت لباس وارونه بپوشند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد توقع عمومی از نمایندگان ملت به امتناع از سوال و نظارت دقیق و کارآمد بر عملکرد وزرا، جلوگیری از عمل به قانون اساسی و دستگاه تقنینی و نظارتی است.

وی ادامه داد: کدام قانون و نظام مردم سالاری می‌پذیرد که دستگاه نظارتی باید خود را تسلیم دستگاه اجرایی کند؛ این به معنای پوشاندن لباس وارونه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: عقل و قانون حکم می کند که دولت به عنوان معتمد مجلس در عرصه اجرا همواره با توجه به تذکرات و سوالات ناظر، اعتماد مجلس نسبت به خود را حفظ و با حمایت جدی مجلس انجام ماموریت کند.

جمیری با بیان اینکه رأی مردم به رئیس جمهور به منظور احترام به نمایندگان برای نظارت بر اجرا در جهت خدمتگذاری به مردم است، ادامه داد: تبلیغ زودهنگام برخی از سیاسیون حامی دولت مبنی بر اینکه مردم در دوره آینده مجلس به کسانی رأی می دهند که مطیع سیاست های دولت باشند، تقلید یک نوع دیکتاتوری است که باید به صورت جدی از آن پرهیز شود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش خواستار توجه به رفع مشکلات معیشتی، خدماتی و رفاهی مردم به ویژه مردم استان بوشهر شد و گفت: مردم این استان از نعمات فراوان خدادادی برخوردارند و وظیفه اساسی دولت نیز توجه به مشکلات مذکور است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خواستار تسریع در خریداری کشتی مسافربری خارک - بوشهر از سوی وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی، تسریع در اتمام طرح فاضلاب بوشهر، گناوه و دیلم از سوی وزارت نیرو، تخصیص اعتبار پیش بینی شده برای جابجایی دو روستای مجاور نیروگاه اتمی از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، رفع مشکلات بهداشتی و درمانی بوشهر، گناوه و دیلم از سوی وزیر بهداشت، تسریع در اجرای طرح آبرسانی برای اراضی کشاورزی حله و حل مشکل مدیریتی شرکت توزیع برق استان بوشهر از سوی وزیر نیرو شد.

برق دولت قانون کشتی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نماینده مردم در مجلس وزارت راه و شهرسازی وزارت نفت وزیر بهداشت ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر