کد خبر: 138468 A

در صحن علنی مجلس صورت گرفت‎؛

طرح اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران امروز در صحن علنی مجلس بررسی شد.

طرح اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران امروز در صحن علنی مجلس بررسی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از بررسی اصلاح موادی از بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، ماده ۱ این طرح از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر ۱۳۳ رای موافق ۱۰ رای مخالف ۲۲ رای ممتنع به تصویب رسید.

بر اساس ماده ۱ این طرح متن زیر به عنوان بندهای ۸ و۹ و یک تبصره به تصره ۲ به ماده ۱ قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۷/۶ / ۱۳۷۰ و اصلاحیه‌های بعدی آن الحاق می‌شود:

۸ - کمک به تامین عدالت اجتماعی و توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد

۹ - ارتقای کارآیی بنگاههای اقتصادی و بهره وری منابع مادی و انسانی و فن آوری و افزایش رقابت پذیری در اقتصاد ملی

در ادامه جلسه علنی مجلس ماده ۲ از این طرح از مجموع ۲۰۳ نماینده حاضر با ۱۳۰ رای موافق ۴ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع به تصویب رسید.

در ماده ۲ آمده است: بند ۳ ماده ۲۵ قانون(بخش تعاون) حذف می‌شود همچنین در بررسی ماده ۳ این طرح پیشنهاد حذف ماده ۳ با ۴۹ رای موافق و ۹۱ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به تصویب نرسید.

در ادامه، محمدرضا پورابراهیمی پیشنهاد حذف عبارت «دیگر روش‌های قابل اثبات پیش بینی نمی‌شود» را ارائه داد که با مخالفت دولت و نمایندگان به تصویب نرسید.

همچنین، در صحن علنی مجلس رای گیری برای بررسی اصل ماده ۳ صورت پذیرفت که این ماده از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر ۱۱۵ رای موافق و ۴ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از تصویب نمایندگان گذشت.

ماده ۳ می گوید: تبصره ۴ ماده ۳۳ قانون به شرح زیر اصلاح می شود:

تبصره ۴ - دعوت از مجامع عمومی و اعلام تصمیمات آنها از طریق روزنامه کثیرالانتشار، پست سفارشی یا دیگر روشهای قابل اثبات پیش بینی شده در اساسانامه صورت می گیرد.

اقتصاد بهره وری جلسه علنی جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران درآمد دولت رقابت صحن علنی مجلس قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر