کد خبر: 138400 A

لاهوتی در اخطار قانون اساسی:

ماده ۷ به شکل ماده ۲۲۱ برنامه پنجم توسعه نیز آمده و شورای نگهبان بر اساس اصل ۱۱۲ قانون اساسی ایراد گرفته است و از آن جایی که نظارت چیز خوبی است در برنامه ۵ توسعه نیز به آن اشاره شده و بهتر است تا این طرح برای رسیدگی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ارجاع طرح‌های اعاده شده از شورای نگهبان مغایر قانون اساسی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نادر قاضی پور در تذکری در خصوص ماده ۷ طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برخی از شوراهای عالی، شوراها، مجامع و سایر هیات‌ها گفت: ماده ۷ به شکل ماده ۲۲۱ برنامه پنجم توسعه نیز آمده و شورای نگهبان بر اساس اصل ۱۱۲ قانون اساسی ایراد گرفته است و از آن جایی که نظارت چیز خوبی است در برنامه ۵ توسعه نیز به آن اشاره شده و بهتر است تا این طرح برای رسیدگی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود.

در ادامه؛ مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود نیز در اخطار قانون اساسی در خصوص این طرح گفت: بر اساس اصل ۱۱۲ قانون اساسی اگر مصوبه مجلس مغایر با قانون اساسی و خلاف شرع باشد، شورای نگهبان آن را رد می‌کند و درصورت اصرار مجلس آن مصوبه برای رسیدگی به مجمع تشخیص مصلحت می رود.

وی ادامه داد: شورای نگهبان به این طرح ایرادی گرفته است که می گوید شما می خواهید این بند از برنامه ۵ ساله را دائمی کنید که البته این مسئله اشکالی ندارد و ارجاع طرح‌های اعاده شده از شورای نگهبان مغایر قانون اساسی نیست.

برنامه پنجم توسعه شورای نگهبان قانون اساسی مجمع تشخیص مصلحت مجمع تشخیص مصلحت نظام نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم ماده ارجاع مغایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر