کد خبر: 138398 A

ندیمی:

این که نمایندگان را مسلوب الاختیار کنیم و نمایندگان برای هر کاری نیاز به اجازه گرفتن باشند بر خلاف آرمانهای انقلاب است و استقلال این قوه را نقض می کند

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نصب اتاقکها و گلدانها در صحن مجلس خاطر نشان کرد: مگر ما بچه مدرسه ای هستیم که برای ما گلدان گذاشته اید چرا برای ما هر روز یک داستان ایجاد می کنید و این نیات نشان دهنده این است که می خو اهند مجلس را از حالت اساسی و قالب رسمی کوچکتر کنیم و نمایندگان به‌آقا اجازه تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏، ایرج ندیمی در مخالفت با ماده هفت طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس در برخی از شوراهای عالی؛ شوراها؛ مجامع و سایر هیاتها گفت: یکی از علل اصلی انقلاب اسلامی این بود که مردم می‌خوا‌ستند مجلس واقعی داشته باشند و این که هر روز مجلس را اداری تر کنیم به نفع مردم؛ انقلاب‏، آزادی و ارمانهای آن بوده است؟ این که هر روز نگاه به نماینده محدودتر؛ اداری تر؛ و کارمندی بشود صحیح است؟

وی با بیان این که نظارت از حقوق نمایندگان است‏، اظهار داشت: این که مجلس را محدود کنیم و اسمش را نظم بخشیدن و نظارت بگذاریم مطلوب نیست. ما نماینده ایم و حق نظارت و سوال داریم نباید نماینده را محدود کرد.

نماینده مردم لاهیجان با اشاره به نصب اتاقکها و گلدانها در صحن مجلس خاطر نشان کرد: مگر ما بچه مدرسه ای هستیم که برای ما گلدان گذاشته اید چرا برای ما هر روز یک داستان ایجاد می کنید و این نیات نشان دهنده این است که می خو اهند مجلس را از حالت اساسی و قالب رسمی کوچکتر کنیم و نمایندگان به‌آقا اجازه تبدیل کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: این که نمایندگان را مسلوب الاختیار کنیم و نمایندگان برای هر کاری نیاز به اجازه گرفتن باشند بر خلاف آرمانهای انقلاب است و استقلال این قوه را نقض می کند

ندیمی با اشاره به کدخدا منشی هیات رئیسه مجلس در مذاکره میان نمایندگان و وزرا قبل از طرح سوال گفت: این امر نشان دهنده این است که ما با این نگاه و چیدمان مخالف هستیم.

استقلال انقلاب انقلاب اسلامی ایرج ندیمی حقوق عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مجلس شورای اسلامی مدرسه نمایندگان مجلس داستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر