کد خبر: 135900 A

لاریجانی در دیدار با پت برین:

دولت ایرلند از ابتدا بر ضرورت گفتگو و رایزنی‌های سیاسی برای رسیدن به حل موضوع هسته‌ای ایران تاکید داشته است.

آقای پت برین رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایرلند صبح امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، ‌ در ابتدای این دیدار آقای لاریجانی با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا از جمله ایرلند گفت: تقویت همکاریهای ایران و اروپا می‌تواند در حل بحران‌های منطقه‌ای نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند بسیار مهم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش در مورد بحران سوریه گفت: برای غلبه بر این اوضاع باید همکاری جمعی کرد و در صورتی که جدی گرفته نشود به سایر مناطق جهان نیز تسری خواهد یافت.

لاریجانی در پایان با اشاره به فراز و فرودهای مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با ۱ + ۵ گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا به دنبال راه حل سیاسی بوده اما برخی کشور‌ها هیچ‌گاه بدنبال حل این موضوع نبودند.

وی افزود: مذاکرات اخیر تیم مذاکره کننده ایران با ۱ + ۵ نشان داد موضوع هسته‌ای ایران قابل حل است.

در ادامه این دیدار آقای پت برین رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایرلند با ابراز خرسندی از سفر به ایران، فضای بعد از انتخابات اخیر ایران را فضای مثبتی برای گسترش روابط ایرلند با کشورمان دانست و افزود: مقامات عالیرتبه ایرلند بر افزایش سطح مراودات سیاسی، اقتصادی و صنعتی فیمابین تاکید دارند.

وی در ادامه با ابراز امیدواری به آینده مثبت مذاکرات ۱ + ۵ با جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت ایرلند از ابتدا بر ضرورت گفتگو و رایزنی‌های سیاسی برای رسیدن به حل موضوع هسته‌ای ایران تاکید داشته است.

پت برین در پایان حضور گروههای تروریستی مانند القاعده در منطقه خاورمیانه را خطری برای صلح و امنیت در منطقه و جهان دانست.

القاعده انتخابات ایران ایرلند بحران سوریه خاورمیانه رئیس مجلس شورای اسلامی رسانه موضوع هسته ای اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر