کد خبر: 135885 A

بروجردی در دیدار با رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایرلند:

با پایبندی طرفین توافق ژنو به تعهدات خود بر اساس حسن نیت، پرونده هسته‌ای کشورمان هر چه سریعتر از شورای امنیت به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باز گردد.

پت ‌برین رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایرلند صبح امروز(شنبه) با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط ایران و ایرلند، گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط خود با کشورهای اروپایی بر اساس احترام متقابل در حوزه‌های مورد علاقه طرفین است.

وی افزود: پارلمان‌های جمهوری اسلامی ایران و ایرلند می‌توانند به عنوان نماینگان مردم تسهیل و تقویت‌کننده روابط میان دولت‌های دو کشور باشند و در همین راستا مجلس شورای اسلامی از ارتباط تخصصی در سطح کمیسیون‌ها و گفت‌وگوی مستمر با پارلمان ایرلند استقبال می‌کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه ضمن اشاره به پرونده هسته‌ای کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن پذیرش پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای NPT خواستار استفاده از امتیازات آن پیمان در خصوص استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای می‌باشد.

بروجردی افزود: جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر تحریم استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی و پذیرش NPT‌ به توافق مقدماتی با ۱ + ۵ رسیده است و در این چارچوب از حق بهره‌مندی مردم ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای چشم‌پوشی نخواهد کرد.

بروجردی ابرازامیدواری کرد: با پایبندی طرفین توافق ژنو به تعهدات خود بر اساس حسن نیت، پرونده هسته‌ای کشورمان هر چه سریعتر از شورای امنیت به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باز گردد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به وجود استانداردهای دوگانه در غرب پیرامون موضوع حقوق بشر، گفت: معیارهای دوگانه حاکم بر دیدگاه‌های کشورهای غربی و تبلیغات خلاف واقع رسانه‌های خارجی مانع تشخیص واقعیات در خصوص موضوعات حقوق بشری است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات حقوق بشری حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد و آمادگی دارد در زمینه معیارهای حقوق بشری و نقض حقوق بشر در جهان امروز با غرب گفت‌وگو نماید.

پت برین رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که در سال‌های پیش‌رو روند گسترش همکاری‌های تهران و دوبلین از سرعت بیشتری برخوردار شود.

وی هدف از سفر خود و هیات پارلمانی ایرلند را رایزنی با مقامات ایرانی جهت ارتقای سطح مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف از جمله در زمینه همکاری‌های تجاری و اقتصادی خواند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند در ادامه گفت: ایرلند از تبادل هیات‌های سیاسی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران و استمرار گفت‌وگوها میان مقامات دو کشور در خصوص موضوعات مورد علاقه طرفین استقبال می‌کند.

پت برین در پایان با اشاره به توافق هسته‌ای اخیر کشورمان با گروه ۱ + ۵، گفت: ایرلند از توافق جمهوری اسلامی ایران و ۱ + ۵ استقبال کرده و علاقه‌مند به انجام توافق نهایی طرفین و رفع تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ایرلند تبلیغات حقوق رییس مجلس سیاست خارجی مجلس شورای امنیت علاءالدین بروجردی هسته ای ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر