کد خبر: 117208 A

نماینده اهواز در گفت‌‌و‌گو با ایلنا پیشنهاد داد‎؛

سیدشکر خدا موسوی شناسایی دهک های کم در آمد از دهک های پردرآمد را در شرایط فعلی مناسب تر از حذف ۳ دهک از یارانه نقدی اعلام کرد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، شناسایی دهک‌های کم در آمد از دهک‌های پردرآمد را در شرایط فعلی مناسب‌تر از حذف ۳ دهک از یارانه نقدی اعلام کرد.

سیدشکر خدا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به اینکه در حال حاضر مرکز آمار ایران و سایر مراکز آماری کشور توانایی شناسایی دهک‌های جامعه را به لحاظ برخورداری از میزان درآمد را ندارند، گفت: پیشنهاد حذف ۳ دهک از دریافت یارانه نقدی امکان حذف گروهی از مردم که حقوق بگیر دولت هستند را ممکن می‌سازند و این امر به دور از هر گونه عدالت اجتماعی است.

وی افزود: در حال حاضر ضریب جینی در کشور بسیار وضعیت بحرانی را دارد و شکاف فاصله طبقاتی در جامعه زیاد است و بسیاری از مردم به دلیل همین شکاف فاصله طبقاتی مبادرت به فعالیت کاری در چند شاخه هستند و لذا نمی‌توان مشخص کرد که آیا این گروه‌ها از منابع مالی خوبی برخوردار هستند و یا در زیر خط فقر قرار دارند.

موسوی افزود: متاسفانه با توجه به مشاهدات و منابع غیررسمی در حال حاضر افراد زیر خط فقر بسیار زیاد‌تر از افراد دارای منابع مالی مناسب هستند و لذا شناسایی دهک‌های کم درآمد راحت‌تر از دهک‌های پردرآمد است.

جامعه خط فقر درآمد فاصله طبقاتی مجلس شورای اسلامی مرکز آمار ایران منابع مالی یارانه یارانه ها اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر