کد خبر: 112979 A

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس از برگزاری دومین همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری در آذرماه خبر داد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس از برگزاری دومین همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری در آذرماه خبر داد.

به گزارش ایلنا، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، از برگزاری دومین همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری خبر داد و گفت: این همایش روز ۲۵ آذرماه که مصادف با روز پژوهش است، برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری در ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود، افزود: در این همایش تشکیل ۲ کمیسیون تحت عنوان، نقش پژوهش در دستیابی به افق چشم انداز ۱۴۰۴ و آینده پژوهی تقنینی در مجلس شورای اسلامی، در دستور کار قرار دارد.

جلالی در تبیین اهداف این همایش تصریح کرد: افزایش همکاری متقابل میان جامعه علمی کشور و نمایندگان مجلس، ترسیم افقی مطلوب برای کارایی بیشتر مرکز پژوهش‌ها به عنوان مهمترین نهاد تحقیقاتی قوه مقننه، ترسیم افقی مطلوب در تعامل میان نظریه و عمل، ایجاد انگیزه و نشاط علمی در میان پژوهشگران مرکز از اهداف این همایش ملی است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای مهمترین هدف این همایش را بسترسازی در جهت ایجاد گفتمانی مشترک برای طرح کلان همکاری و تبادلات علمی میان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و مراکز پژوهشی سایر مجالس دنیا برای سال آینده عنوان کردند.

جلالی در تشریح محورهای پیشنهادی همایش نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری، یادآور شد: این همایش در ۲۰ محور طراحی شده است که مهمترین محورهای آن عبارت است از سنجش تاثیر پژوهش در قانونگذاری، تبیین الگوی مطلوب تعامل میان پژوهشگران و نمایندگان مجلس، آسیب شناسی ارائه طرح‌ها در مقایسه با لوایح، واکاوی خلاء های پژوهشی مرکز پژوهش های مجلس در زمینه قانونگذاری، آینده پژوهی قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی، نقش مجلس در تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴، نقش مرکز پژوهش‌ها در تنقیح قوانین، نقش مرکز پژوهش ها در نظارت بر اجرای قوانین، نقش مرکز پژوهش‌ها در تقویت و توسعه نظارت مجلس در پایش مشکلات کشور، نقش مرکز پژوهش ها در کمک به حل مسائل اقتصادی کشور، نقش مرکز پژوهش ها در اصلاح فرایند بودجه نویسی، نقش دیپلماسی پارلمانی در کمک به سیاست خارجی کشور، نقش مرکز پژوهش‌ها در ترسیم نقشه راه تعامل قوا، آسیب شناسی تعامل مرکز پژوهش های مجلس با مراکز پژوهشی پارلمانی در سایر کشورها.

بنابراین گزارش، مهلت ارسال چکیده مقاله به دومین همایش ملی نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری تا ۹ آبان‌ماه و مهلت ارسال اصل مقالات تا ۱۰ آذرماه است که محققان و پژوهشگران اندیشمند می‌توانند مقالات خود در حوزه نقش پژوهش در فرایند قانونگذاری را به آدرس اینترنتی hamayesh @ majles. ir ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره‌های دبیرخانه همایش ۸۳۳۵۶-۸۳۳۵۷۳۰۰ تماس بگیرند و نیز برای ارسال اطلاعات با شماره نمابر ۸۳۳۵۷۳۰۱ مکاتبه کنند.

بودجه جامعه سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مرکز پژوهش های مجلس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مسائل اقتصادی مشکلات نمایندگان مجلس پژوهش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر