کد خبر: 744271 A

مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران خبرداد:

مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران گفت: سال 97 حدود 28 میلیارد تومان اعتبارات کشور برای ایمن سازی زیرساخت ها اختصاص پیدا کرده است

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسین منفرد در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار کرد:برغم جاری شدن سیل اخیر و تاثیر روح و روانی آن بر مردم اما با وجود اقلیم خوب و مواهب الهی همچنان مسافران و گردشگران مازندران را مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

وی افزود: هدف اصلی پدافند غیرعامل حفظ سرمایه‌های ملی، بازدارندگی و پیشگیری از آسیب‌ها در هنگام حوادث است.

مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران گفت: هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علی رغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیر بنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.

وی با بیان اینکه حوادث طبیعی مانند زلزله و طوفان بر عهده مدیریت بحران و تهدیدات انسان ساز برعهده پدافند غیر عامل است، افزود: پدافند غیر عامل بدون مشارکت دستگاه های اجرایی و مردم کاری انجام نمی دهد.

منفرد ادامه داد: پدافند غیر عامل از تمامی ظرفیت جامعه و در استان نیز از ظرفیت های دستگاه ها بهره گیری میکند و بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بهره گیری از کمک های مردم ما نیز از حضور اقشار مختلف بهره گیری می کنیم.

وی به رویکرد پدافند غیر عامل در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگردی رویکرد پیشگیرانه داریم  و با در نظر گرفتن استحکام زیر ساخت ها درصدد افزایش ایمنی جامعه هستیم.

منفرد به برنامه های این نهاد در قالب برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت اشاره کرد و گفت: مازندران دومین استانی است که طرح جامعه پدافند غیر عامل در آن تشکیل شده است.

وی با اشاره به برنامه های بلند مدت پدافند غیر عامل استان افزود: در سال سال 97 حدود 28 میلیارد تومان برای ایمن سازی زیرساخت ها اختصاص پیدا کرده است که در این زمینه رتبه اول را کسب کردیم.

منفرد اعلام کرد: همچنین از این میزان اعتبار 15.7 درصد کل اعتبارات کشور در جهت ایمن سازی محورهای مواصلاتی به استان مازندران اختصاص یافته است.

مدیر کل پدافند غیر عامل مازندران به عملیات اجرایی پدافند غیر عامل در بروز سیل اخیر در مازندران اشاره کرد و حضور بموقع و کمتر از یک ساعت در مناطق سیل زده با رویکرد آسیب شناسانه را از اقدامات پدافند غیر عامل استان برشمرد.

وی ،ارزیابی عملکرد دستگاه ها در خدمات رسانی و شناسایی ضعف های زیر ساختی را از اهداف حضور پدافند غیر عامل بیان کرد.

منفرد از همکاری سپاه و بسیج ، بهداشت و درمان و دیگر دستگاه ها در کمک رسانی به سیل زدگان مازندران قدردانی کرد.

 

بهداشت و درمان جنگ محورهای مواصلاتی مسافران مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر