کد خبر: 742845 A

ایلنا گزارش می دهد؛

در میان دشت‌های پهناور ایران « لار» بهترین مکان برای عکاسی و تماشای دیو سپید پای دربند، بلندترین کوه خاورمیانه و بلندترین قله آتشفشانی آسیا، « دماوند» نازنین اساطیری است

به گزارش خبرنگار ایلنا،در میان دشت‌های پهناور ایران « لار» بهترین مکان برای عکاسی و تماشای دیو سپید پای دربند، بلندترین کوه خاورمیانه و بلندترین قله آتشفشانی آسیا، « دماوند» نازنین اساطیری است که پذیرای گلهای زیبا و چشمه‌ساران است .

این دشت رنگین در قسمت جنوبی قله دماوند خودنمایی می‌کند و اواخر بهارگلهای شقایق، چادری سرخ و جلوه‌های محشر به تصویر می‌کشند.

سه راهی پلور تا پست ورودی پاسگاه محیط‌بانی دلیچای( ورودی شرقی پارک ملی لار) امتداد یافته و دسترسی به پارک ملی لار را از طریق جاده آسفالته ، ممکن می‌سازد.

کوهنوردان و علاقمندان صعود به دماوند باید از راهنمایان حرفه‌ای این راه استفاده کنند.

روز ملی دماوند با نام « تیرماه سیزده شو» در شب سیزدهم آبان ماه در دامنه دماوند برگزار می‌شود اگر بنا دارید اردیبهشت، مسافر مازندران شوید شرکت درر مراسم « ورف چال» که در مرتع است وش بین رینه و پلور انجام می‌شود .پیشنهاد ماست.

در فصل بهار فصل‌های باقیمانده از زمستان در دامنه دماوند جمع و در گودالی ریخته می‌شود. این آیین سنتی تا حدودی مردانه است. در « ورف چال»زن ها در روستای اسک می‌مانند و مراسم و جشن مربوط خود را برگزار می‌کنند.

اگر به همراهی تور و امتحان ورزش‌های آبی علاقه دارید تور رفتینگ هراز را از دست ندهید.رفتینگ یا قایق رانی در رودخانه قطعا هیجان‌انگیز و ماجراجویانه است.

با تورهای رفتینگ می‌توانید خودتان را به امواج رودخانه دائمی هراز بسپارید، قایق سواری از مسیر پارک میرزا کوچک‌خان جنکلی تا آمل دو سه ساعتی طول می‌کشد.

 درجه ی امواج هراز تا قبل از گزنگ، برای افراد سالم مناسب است. اما بخش‌هایی از این رودخانه که امواج بیش از 4 متر دارند، برای قهرمانان رفتینگ و قایقرانان حرفه‌ای مساعد است.

 

 

ایران جاده خاورمیانه دماوند عکاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر