کد خبر: 742491 A

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران خبر داد:

سید محمد محمدی تاکامی گفت:در روزهای اخیر به دلیل مسدود بودن مسیر برخی از روستاهای کوهستانی به علت بارش سنگین برف ، عملیات امداد رسانی و رساندن مواد غذایی با کوله پشتی توسط نیروهای هلال احمر انجام شد.

به گزارش ایلنا از ساری، سید محمد محمدی تاکامی امروز در ستاد خدمات سفر مازندران در گفتگو با ایلنا اظهار کرد: در روزهای اخیر به دلیل مسدود بودن مسیر برخی از روستاهای کوهستانی به علت بارش سنگین برف ، عملیات امداد رسانی و رساندن مواد غذایی با کوله پشتی توسط نیروهای هلال احمر انجام شد.

وی افزود: در حال حاضر تیم های امدادی در تمامی مناطق سیل زده مرکز و شرق استان در حال انجام عملیات پاکسازی هستند و رفته رفته به پایان عملیات نزدیک می شویم.

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران با بیان اینکه وسعت مناطق سیل زده عملیات امداد رسانی و پاکسازی را زمان بر کرده است، گفت: بارش سنگین برف در ارتفاعات و جاری شدن سیل در پایین دست و حجم عظیم گل و لای و نخاله های جنگلی عملیات امدادی را مختل کرده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران افزود: پشتیبانی مردمی در پیشروی پاکسازی و امداد رسانی موثر بوده و توانستیم به تمامی سیل زدگان بر حسب اولویت خدمات ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از مناطق گردشگر پذیر مرکز و شرق استان خسارت زیادی دیده است ، تصریح کرد: شهرداری ها به صورت شبانه روزی در حال پاکسازی اماکن گردشگری همچون پارک ها و اقامتگاه های گردشگری هستند.

محمدی همچنین به اعزام ادوات امدادی از شهرهای غرب و مرکز استان به مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: هماهنگی مناسبی در امداد رسانی و پاکسازی ها وجود دارد.

وی ادامه داد :در حال حاضر ماشین الات سنگین مشغول پاکسازی مسیر های کوهستانی روستاهای گرفتار در برف هستند ، اما حجم برف بخصوص در منطقه کیاسر زیاد و عملیات زمان بر است.

 

شبانه روزی گردشگری مواد غذایی هلال احمر محمد محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر