کد خبر: 719939 A

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران:

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران از افتتاح19 گلزار شهدا ایام دهه فجر در مازندران افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مظلومی در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که صبح امروز در استانداری مازندران برگزار شدبا اشاره به اینکه استان مازندران 80 شهید ،45 جانباز و 24 زندان سیاسی انقلاب   اظهار کرد: نقش معنوی شهدا در ترویج فرهنگ ایثار در جامعه مهم است و بدون شک زنده نگه داشتن یاد و تحقق آرمان های شهدا رسالتی مهم بر دوش مسئولان است.

وی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و  بزرگداشت 22 شهید در اسفندماه سالجاری تحت عنوان هفته شهید را از جمله برنامه های بنیاد شهید و ایثارگران مازندران برشمرد .

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران از افتتاح 19 گلزار شهدا در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مازندران خبر داد و گفت: همچنین " جشن تولد شهدا" با حضور خانواده های آنها در گلزار شهدا برگزار می شود.

وی افزود: در راستای اجرای " طرح سپاس " که با تاکید مقام معظم رهبری و به منظور تکریم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران به اجرا درآمده است استان مازندران نیز با مشارکت مدیران استانی و شهرستانی با خانواده های شهدا،جانبازان و ایثارگران دیدار کردند.

مظلومی گفت: بر اساس برنامه های مدون بنا شد  از 12 بهمن تا 22 بهمن به مدت 40 روز با محوریت 40 سالگی پیروزی انقلاب از 22 هزار خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران استان دیدار کنیم.

وی عطر افشانی گلزار شهدا،برگزاری تئاتر خیابانی و یادواره 80 شهید انقلاب را از دیگر برنامه های بنیاد شهید در ایام دهه فجر است.

مظلومی در بخش دیگر از سخنانش به مشکلات پیش روی ایثارگران اشاره کرد و گفت: 800 قرارداد با بیمه های مختلف منعقد کردیم که متاسفانه بسیاری از این بیمه هابه دلیل عدم دریافت مطالبات لغو قرارداد کردند و منجر شده تا مراکز درمانی خصوصی جانبازان و ایثارگران ما را پذیرش نکنند ؛عدم پذیرش آسیب بزرگی را به جامعه ایثارگری وارد کرده است.

 

بنیاد شهید ترویج فرهنگ جامعه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دهه فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر