کد خبر: 712260 A

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: ارز شناور دستمزد شناور می‌خواهد.

نصرالله دریابیگی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: در اواخر دولت اصلاحات در شورای عالی کار توافق و مصوب شد که کارفرمایان براساس آمار و ارقام از اوایل انقلاب تا همان سال ماهیانه 120 هزار تومان به کارگران بدهکار بوده و موظف به پرداخت می باشند.

دریابیگی تصریح کرد: مقرر شده بود که این بدهی به مدت 5 سال و سالی 20 هزار تومان با افزایش دستمزد سالانه پرداخت شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در دولت احمدی‌نژاد نه تنها عملیاتی نشد بلکه حتی اجازه مطرح کردن این موضوع را ندادند.

نصراله دریابیگی اظهار کرد: تحریم های ناجوانمردانه بر علیه کشورمان و آشفتگی بازار ارز در ایران سبب شد تا ارزش پول ملی کاهش و در نتیجه تورم افزایش پیدا کرد.

این نماینده کارگری افزود: همه این موارد دست به دست هم داد تا قدرت خرید کارگران و بازنشستگان که حدود 90 درصدد آنان حداقل بگیر هستند، پائین آید.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه متاسفانه در بحث دستمزد به مواضع کارگران توجهی نشد، گفت:دبیر کل خانه کارگر ایران بارها از پشت تریبون مقدس کارگری و مجلس شورای اسلامی فریاد زد که عرض شناور دستمزد شناور می‌خواهد که متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت.

دریابیگی با انتقاد از عدم پرداخت سبد حمایتی کالا برای کارگران گفت: علیرغم پیگیری های وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگری و بازنشستگان، این بسته حمایتی تنها برای بازنشستگان واریز شده است.

این نماینده با سابقه کارگری  از دولت،خصوصا سازمان هدفمندی یارانه ها و سازمان بودجه و برنامه ریزی خواستار تحقق و پرداخت بخش اول این سبد حمایتی برای کارگران مظلوم شد.

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور در پایان از دولت و نمایندگان مجلس خواست تا نگاه ویژه ای نسبت به کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی داشته باشند و با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم، یار و یاور کارگران و بازنشستگان باشند.

احمدی نژاد ارز بودجه دستمزد وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر