کد خبر: 700067 A

سرپرست معاونت سیاسی کشور:

سرپرست معاونت سیاسی کشور گفت: توسعه استان در گرو همدلی و همکاری همه اقشار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،بهرام سرمست صبح امروز در جلسه شورای اداری و آئین تکریم و معارفه استاندار مازندران با اشاره به همدلی و همراهی آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و نیز توافق نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی برای انتصاب استاندار جدید، در توضیح عدم حضور وزیر کشور در آیین معارفه گفت: بعد از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، 14 استاندار کشور باید تغییر می‌کردند و نیز دو استاندار کرمان و مازندران نیز به کسوت دیگری درآمدند .

وی افزود:حضور وزیر در تمامی آیین تکریم و معارفه این استانداران ممکن نبوده و نیست و از طرفی نیز اگر در استانی حضور می‌یافت و در استانی دیگر نه، باعث دلخوری و ایجاد کدورت می‌شد.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور به ملاحظات در نظر گرفته شده برای انتصاب احمد حسین‌زادگان به عنوان استاندار اشاره و گفت: حسین‌زادگان فرزند شایسته مازندران است و تنوع تجربی مدیریت در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی و نیز اینکه این مسئولیت‌ها را به صورت پلکانی از رده کارشناسی تا رده سرپرستی استانداری طی کرده است، از جمله این ملاحظات بوده است.

وی تأکید کرد: برای انتخاب مدیر استان از سوی وزارت کشور ودولت، احمد حسین‌زادگان برترین فرد بوده است.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور تعامل سازنده و روابط حسنه با نمایندگان استان را سرمایه‌ای برای مدیریت ارشد استان برشمرد که به او در پیگیری امور و توسعه استان کمک خواهد کرد.

سرمست همچنین به نقش حمایتگرانه‌ی نماینده ولی‌فقیه در استان برای انتصاب استاندار جدید اشاره کرد و پشتوانه سیاسی احزاب و‌جریانات سیاسی را در این مسیر مهم برشمرد.

وی به محبوبیت و مقبولیت و سرمایه اجتماعی حسین‌زادگان به واسطه روابطی که در سال‌های خدمت کسب کرده است اشاره کرد و گفت: این محبوبیت از عباراتی که همشهریان او به کار می‌بردند، مانند «حاج مجید» مشخص است که البته حفظ و بسط این محبوبیت مهم‌تر و ارزشمندتر است.

سرمست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و نیز آذری جهرمی وزیر معین مازندران را پشتوانه این استان برشمرد و بیان کرد: ایجاد زمینه‌های گردشگری، توسعه بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی و فرآورده‌های دامی و لبنی، توسعه حمل و نقل و زیرساخت‌های راه با همدلی و همفکری نخبگان و همه اقشار و بخصوص بخش خصوصی ممکن خواهد بود.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور تجربه حسین‌زادگان و رضایت از عملکرد او را سرمایه مهمی دانست که یاریگر توسعه متوازن استان است.

 

اقتصاد حمل و نقل نخبگان وزیر راه و شهرسازی رضایت از عملکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر