کد خبر: 696784 A

مدیر آموزش و پرورش بهشهر:

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر گفت: باید بین صنعت، تکنولوژی و حوزه نظری آشتی ایجاد شود و در این حوزه مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش با مهارت آموزی نقش عمده ای برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق علی‌بیکی در همایش شورای دبیران هنرستان های کار و دانش و فنی و حرفه ای بهشهر در سالن توحید افزود: توجه به مهارت در بین فرزندان باید از مدارس نهادینه شود و در این بخش وظیفه خطیری برعهده دبیران است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر شاهد تحولی مناسب در بخش مهارت آموزی در مدارس هستیم؛ اظهار کرد: توجه به مهارت آموزی در کار و دانش و فنی و حرفه ای، اتفاق مبارکی در آموزش و پرورش است که شاهد نوسازی در حوزه آموزش با همراهی دبیران هستیم.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: با توجه به اینکه برای توسعه و رونق مهارت آموزی در مدارس در مراحل اولیه هستیم؛ باید تلاش بیشتری انجام و گام های بلندتری برداشته شود و از سبک آموزشی سنتی که صرفا" بر مدار محفوظات ذهنی است؛ خارج شد.

علی‌‎بیکی افزود: دانش آموزان ما نباید تنها در رشته هایی همچون تجربی و ریاضی و انسانی خلاصه شوند و آمال و آرزوها نباید در کنکور خلاصه شود؛ بلکه باید با دوراندیشی برای تحول اساسی گام برداشت و فرزندانی مهارت آموز تربیت کرد.

وی با تاکید بر فرصت سازی، فرصت یابی و فرصت شناسی در مدارس یادآور شد: قطعا" برای توسعه مهارت در مدارس با توجه به نوپا بودن آموزش های جدید، نیازمند کلاس ها و تجهیزات مدرن و به روز هستیم و باید با شناسایی مشکلات برای رفع آن اقدام شود.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: جامعه امروز نیازمند فن و مهارت است و مهمترین وظیفه ما در زمان فعلی حرکت از آموزش های سنتی صرف به سمت آموزش های تحول آفرین و مهارتی است که باید با کمک مربیان و دبیران بیش از پیش در این بخش تلاش شود

 

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان صنعت فنی و حرفه ای بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر