کد خبر: 694551 A

مدیر آموزش و پرورش بهشهر تاکید کرد:

مدیر آموزش و پرورش شهزستان بهشهر بر ضرورت تامین سلامت روحی و جسمی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش توجه حدی به سلامت روحی و جسمی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر، صادق علی بیکی، چهارشنبه در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دبستان غیردولتی فردوسی بهشهر افزود: المپیاد ورزشی و برگزاری آن یکی لز نولفه های مهم برای مرورش روح و جسم و تلاش برای همکاری و اتحاد بیشتر است.

وی با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ مشارکت در بین دانش آموزان خاطر نشان کرد: فرهنگ کمک، همکاری، مسارکت و نوع دوستی از مولفه های مهم دیگری است که باید فرزندان ما در کنار تعلیم و تربیت در مدارس، به این مولفه ها دست یابند.

علی بیکی گفت: ورزش از تاکیدات مهمی لست که وجود آن در زندگی، عاملی برای افزایش سلامت است که حذف آن برابر با حذف سلامتی است.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر با اشاره به تقویت توام روح و جسم بیان داشت: تقویت جسم با ورزش و تقویت روح با عبادت و نماز مسیر می شود که باید در این جشنواره ها بر این عوامل تاکید شود.

علی بیکی گفت: این المپیاد در راستای اجرای سند تحول بنیادین و با هدف ارتقای سلامت جسمانی دانش آموزان، تغییر سبک زندگی، استعدادیابی و تقویت مشارکت اجرا شد.

مدیر دبستان غیردولتی فردوسی بهشهر هم در سخنانی با تاکید بر نهادینه کردن امر ورزش در مدارس گفت: تلاش برای همگانی کردن ورزش و افزایش سلامت از موارد مهمی است که با قوت در مدرسه دنبال می شود.

قدرت الله قلعه سری افزود: فرهنگ ورزش باید در جامعه نهادینه شود و زیربنای این فرهنگ سازی باید از مدارس باشد که با مشارکت بالا در این بخش همکاری خواهیم کرد تا سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و فرزندان حفظ شود.

 

آموزش و پرورش دانش آموزان سلامت ورزش در مدارس بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر