کد خبر: 693689 A

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد:

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران امروز در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب دبیرستان شهید بهشتی ناحیه یک ساری گفت : در این نمایشگاهها 90 هزار جلد کتاب عرضه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،محمد شعبانی صبح امروز دوشنبه در مراسم افتتاح طرح ملی "  50هزار مدرسه ،50 هزار نمایشگاه کتاب در دبیرستان شهید بهشتی ناحیه یک ساری ،ارزش ریالی این کتاب ها را  4 میلیارد و 100 میلیون ریال اعلام و دین، فلسفه، تاریخ و... را عناوین کتاب های توزیع شده با در نظر گرفتن علائق دانش آموزان بیان کرد.

وی افزود: این نمایشگاهها به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و در اجرای بیست و یکمین دوره طرح ملی 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه در سراسر کشور برگزار می شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران  با اشاره به اینکه استان مازندران رتبه اول برگزاری نمایشگاه کتاب را در سراسر کشور به خود اختصاص داده است ،گفت: توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی باعث می شود تا نسل آینده پویا و ادبیات فاخر داشته باشند.

شعبانی ،بازدید از کتابخانه های عمومی و نمایشگاه کتاب، دوره آموزشی برای خانواده تحت عنوان " نقش والدین در خواندن کتاب غیر درسی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان " را از برنامه های اداره کل آموزش و پرورش در هفته کتاب و کتابخوانی برشمرد.

وی تجلیل از معلمانی که دانش آموزان را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دادند از دیگر برنامه های این نهاد آموزشی اعلام کرد و گفت: اهدای کتاب به کتابخانه ها از دیگر برنامه های این هفته است.

شعبانی ادامه داد: همزمان با افتتاح نمایشگاه کتاب جشنواره ملی دوره سوم دانایی و توانایی تحت عنوان کتابخوانی و طرح استانی " ایران می خواند" نیز از برنامه های هفته کتابخوانی است.

معاون پروشی آموزش و پرورش مازندران خلاصه نویسی کتاب از سوی دانش آموزان را دیگر برنامه های آموزش و پرورش مازندران بیان کرد و افزود : سال گذشته 12 هزار برگ خلاصه نویسی کتاب از سوی دانش آموزان به آموزش و پرورش مازندران تحویل داده شد.

شعبانی به اجرای موسیقی از سوی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: خوشحالم از اینکه دانش آموزان موسیقی را به عنوان یک ابزار تربیتی نگاه کرده تا نکات تربیتی را مطرح کنند.

وی با اشاره به نقش اثر گذار کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: کتاب باعث افزایش بصیرت و آگاهی می شود تا در تصمیم گیری هایمان درست عمل کنیم.

شعبانی بیان کرد: کتاب به دلیل عمق بخشی  و تلنگری که به ذهن می زند، می تواند در جلوگیری از خطاها نقش مثبت داشته باشد.

وی نقش کتاب را در جلوگیری از خودشیفتگی و غرور موثر دانست و گفت: آدمهای مغرور  و سطحی نگر افرادی هستند که اهل مطالعه نیستند.

شعبانی شمار کتاب های کتابخانه های مدارس را 3 میلیون 600 هزار جلد اعلام کرد و افزود: زمانی این نمایشگاه ها اثرگذار خواهد بود که دانش آموزان از کتاب های موجود در مدارس در جهت ارتقای علم و آگاهی بهره گیری کنند.

 

آموزش و پرورش شهید بهشتی نمایشگاه کتاب ساری آیین افتتاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر