کد خبر: 689103 A

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشورخبرداد:

از آغاز فصل خرید دانه های روغنی آفتابگردان و سویا، تاکنون بیش از 37 تن آفتابگردان و 2هزار و 725 تن سویا در مازندران تحویل مراکز خرید تضمینی شرکت غله شد.

به گزارش ایلنا از ساری ، مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون بیش از 37 تن آفتابگردان به ارزش 932 میلیون ریال و 2هزار و 725 تن سویا به ارزش 63 میلیارد و 103 میلیون ریال از کشاورزان مازندران خریداری شد

سید محمد جعفری در ادامه به پرداخت مطالبات کشاورزان اشاره کرد و گفت: 100درصد مطالبات کشاورزان بابت تحویل دانه روغنی آفتابگردان و 85 درصد از مطالبات سویاکاران به ارزش 53 میلیارد و 776 میلیون ریال به حساب آنها واریز گردید.

وی افزود: سیلوی شهید میرزاپور نکا جهت خرید تضمینی آفتابگردان و ۸ مرکز خرید تضمینی سویا در استان مازندران تجهیز و راه اندازی شد و تا زمانی که کشاورزان محصول آماده تحویل دارند این مراکز دایر خواهند بود.

دکتر جعفری قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی آفتابگردان را 26 هزار و 644 ریال برای هر کیلو اعلام کرد و گفت: این قیمت بر اساس پایه خرید این محصول(2درصد ناخالصی و 9 درصد رطوبت) به تصویب رسیده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 افزود: هر کیلو دانه روغنی سویا نیز با دو درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۲۴ هزار و ۶۹۴ ریال خریداری می‌شود.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: پرداختی به کشاورزان از طریق بانک کشاورزی انجام خواهد شد.

 

استان مازندران کشاورزی مدیر عامل شرکت ساری کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر