کد خبر: 684060 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبرداد:

نشست برگزاری مراسم نکوداشت مردمی نیما یوشیج به مناسبت یک‌صد و بیست و یکمین سالروز تولد شاعر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران، فعالان فرهنگی و تنی چند از نیماپژوهان در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری برگزار شد.

به گزارش ایلنا از ساری،محمود شالویی" در این نشست بر لزوم همراهی نیماپژوهان و فعالان فرهنگی زیر یک پرچم و با یک هدف تاکید کرد و گفت: باید نگاهی ملی به نیما داشت .بزرگداشت راه و نام نیما همواره در حوزه‎ی فرهنگ و هنر مازندران مطرح بوده‌است. باید به دور از نگاه متعصبانه و انفرادی به این دغدغه‌ی مهم بپردازیم چراکه نیما؛ به‌عنوان نماد مازندران بر ذهن، زبان و اندیشه‌ی این استان احاطه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران افزود: گفتمان نیما راهی است که از گذشته در کنار یکدیگر آغاز کرده‌ایم و امروز از تجمیع ظرفیت‌های گوناگون برای حفظ میراث این شاعر بزرگ استفاده می‌کنیم.

شالویی با اعلام حمایت از برگزاری نکوداشت مردمی نیما در آبان ماه گفت: هدف مشترک تمامی ما ادامه دادن راه و گسترش تفکر نیما است که تحقق آن مستلزم کنارهم آمدن افراد کارآمد و هم‌فکر است، دستگاه فرهنگی متعلق به تمام فعالان فرهنگی است و می‌کوشیم تا از دستاورد نیما به‌عنوان سرمایه‌ای ملی حفاظت کنیم.

نکوداشت مردمی نیما یوشیج  18 آبان ماه باحضور نویسندگان، فعالان فرهنگی، نیمادوستان و هنرمندان در خانه‌ی نیما در یوش برگزار خواهد شد.

این جشن به همت مردم بومی منطقه و همراهی دستگاه های اجرایی استان برگزار خواهد شد.

اجرای موسیقی، اهدای تندیس مردمی بنیاد نیما و شعرخوانی بخش های از جشن داروگ، نکوداشت مردمی نیما خواهد بود

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تولد فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر