کد خبر: 683572 A

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران اعلام کرد:

پیش بینی های اداره کل هواشناسی مازندران نشان می دهد که دمای هوای استان  روزهای پنجشنبه و جمعه سوم و چهارم آبان ماه آفتابی همراه با وزش باد گرم خواهد بود.

احمد اسدی در گفتگو با ایلنا با اشاره به وضعیت هوای مازندران هوای امروز دوشنبه 30 و سه شنبه اول آبان را صاف تا نیمه ابری پیش بینی کرد.

وی افزود: آسمان استان مازندران در روز چهارشنبه دوم آبان ماه آفتابی است و از شب در دامنه ها و ارتفاعات با وزش باد گرم همراه خواهد بود.

معاون  توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: هوای استان برای روزهای پنجشنبه وجمعه  همراه با افزایش دما  و بویژه در دامنه ها و ارتفاعات با وزش باد گرم جنوبی (گاهی شدید)  خواهد بود.

وی افزود: ️بیشینه دمای هوا در مازندران بین 28 تا 32 درجه پیش بینی می شود.

اسدی از اواخر روز جمعه با شمالی شدن جریانات آسمان استان بتدریج ابری با وزش باد( نسبتا شدید) ، رگبار و رعدوبرق پراکنده پیش بینی می شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت:هوای روزهای شنبه و یکشنبه 5 و 6 آبان همراه با بارش باران ، کاهش محسوس دما و وزش باد است.

وی توصیه کرد: با توجه به شرایط جوی مساعد تا عصر جمعه و پیش بینی وقوع بارندگی از جمعه شب و هوای سرد و بارانی در روزهای شنبه و یکشنبه، شالیکاران تا پایان هفته نسبت به برداشت مزارع برنج رسیده اقدام نمایند.

اسدی گفت که در صورت تغییرات نقشه ها  ، تغییرات پیش بینی نیز در روزهای آینده اطلاع رسانی می شود.

 

بارش باران برنج وزش باد هواشناسی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر