کد خبر: 683362 A

کاری کارستان از شیربچه ی جویباری؛

کشتی گیر مازندرانی توانست با دو برد پی در پی به دیدار رده بندی راه یابد.

به گزارش ایلنا،روز گذشته در حالی سوت مسابقات کشتی جهان در مجارستان نواخته شد که از دید علاقمندان به کشتی ،بدترین روز کشتی ایران نام گرفت، چرا که حسن یزدانی پلنگ جویبار در یک رقابت نفس گیر و فینال زودهنگام ،مقابل تیلور آمریکایی نتیجه را واگذار کرد.

با فینالیست شدن تیلور، حسن یزدانی این شانس را پیدا کرد که بعد از نقره جهانی 2015 و طلای جهانی 2017، این بار در سال 2018 مدال برنز را هم تجربه کند. امروز این کشتی گیر آماده توانست در 2 مبارزه خود 10 بر صفر به پیروزی برسد و نشان دهد که همچنان نابغه کشتی دنیاست.

این کشتی گیر مازندرانی توانست با دو برد پی در پی به دیدار رده بندی راه یابد.

کوراگلیف از روسیه که تا لحظات پایانی از تیلور در نیمه نهایی پیش بود، حریف یزدانی برای کسب مدال برنز شد.

کشتی مثل همیشه با حمله های برق آسای یزدانی همراه شد؛ البته این بار این نابغه جویباری با احتیاط بیشتری حمله می کرد تا اتفاق روزگذشته برایش تکرار نشود. او چند امتیاز ابتدایی را با خارج نمودن پای حریف از تشک گرفت و یک زیرگیری هم چاشنی کرد،هرچند در این میان کشتی گیر روس سعی داشت با اجرای فن کنده کشی از یزدانی امتیاز بگیرد ،اما حسن اسیر این فن نشد و از این فرصت،حریف را به پل برد تا وقت نخست با حساب 7بر 1به نفع شیربچه مازندران به پایان برسد

اما تایم دوم یزدانی سعی داشت با تفکرات خادم کشتی را اداره کند هرچند این کشتی گیر روس بود که با خشونت از یزدانی سعی کرد به امتیاز برسد که بی ثمر ماند، تا این کار وی داور را مجاب کند به یزدانی 2 امتیاز دیگر بدهد ، در لحظات پایانی حسن یزدانی با یک زیر گیری عالی و دیدنی توانست نتیجه کشتی را 11 بر3 به نفع خود کند، اما در ثانیه های پایانی کشتی گیر روس از غفلت یزدانی استفاده کرد و با اجرای فن 2 امتیاز دیگر را به امتیازات خود اضافه کرد اما این سوت داور بود که خاتمه دیدار نفس گیر را اعلام کرد تا حسن یزدانی مدال برنز این رقابت ها را بانتیجه 11 بر5 به گردن بیاویزد.

 

 

ایران تیم ملی رقابت کشتی نیمه نهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر