کد خبر: 682690 A

شوک به کاروان کشتی ایران؛

یزدانی در وقت اول 6 بر 2 از حریف خود پیش بود و می توانست پیروز میدان باشد اما فشارهای تیلور بر پهلوان مازنی جواب داد تا حسن یزدانی ناباورانه با نتیجه 11 بر6 نتیجه را واگذار کند.

به گزارش ایلنا،پهلوان مازندرانی در حالی به مصاف دیوید تیلور آمریکایی رفت که به علت شکست مقابل او در مسابقات جهانی 2017،از انگیزه های فراوانی برای این دیدار برخوردار بود

یزدانی در وقت اول 6 بر 2 از حریف خود پیش بود و می توانست پیروز میدان باشد اما فشارهای تیلور بر پهلوان مازنی جواب داد تا حسن یزدانی ناباورانه با نتیجه 11 بر6 نتیجه را واگذار کند.

تیلورقبل از آغاز این دیدار در پیج شخصی اش کری خوانی با یزدانی را اینطور نوشت: وقتشه! رقابت های قهرمانی جهان شنبه آغاز می شود. سپاسگزار و آماده به روی تشک می روم،سپاسگزارم از همه کسانیکه کمک کردند در حرفه ام به این نقطه برسم و آماده ام کردند برای هر ثانیه هر مبارزه؛من هیچوقت آماده تر از این نبودم و نمی توانم برای مبارزه صبر کنم. اولین مبارزه من برابر حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک از ایران خواهد بود."

یزدانی بعد از کسب طلای المپیک 2016 از 74 کیلو به 86 کیلو تغییر وزن داد و در اولین گام مغلوب تیلور شد.شکستی که باعث ناراحتی بسیارپهلوان مازنی شد ،اما با توجه به تغییر وزن و مشکلات ناشی از آن اکثر کارشناسان کشتی عقیده داشتند با جا افتادن یزدانی در وزن جدید حل خواهد شد.

مسابقات بعدی اگرچه با قهرمانی و مدال طلای یزدانی همراه بود اما تیلور در آن مسابقات شرکت نکرده بود .

از آن زمان تیلور بارها در صفحات مجازی خود و مصاحبه های گوناگون به رجز خوانی پرداخته بود و وقتی قرعه دور اول مسابقات مجارستان خبر از رویارویی مجدد تیلور یزدانی داد،تمام کشتی دوستان دنیا را مجذوب کرد.

اما متاسفانه این دیدار هم به نفع کشتی گیر آمریکایی به پایان رسید.احتمالا هم دوباره شاهد کری خوانی تیلور خواهیم بود حداقل تا دفعه بعد که با هم سرشاخ شوند.

شکست امروز اگرچه تلخ بود ولی بدون شک درس بزرگی را برای یزدانی و کادر فنی تیم ملی به همراه داشت.شکست در مسابقات جهانی بسیار بهتر از شکست در المپیک است و منتظر انتقام گرفتن یزدانی در المپیک 2020 خواهیم بود

به گزارش ایلنا،با وجود این باخت به علت صعود احتمالی تیلور به فینال مسابقات ،یزدانی هم چنان شانس کسب مدال را خواهد داشت.

 

ایران کادر فنی تیم ملی کشتی مشکلات وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر