کد خبر: 679089 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد:

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: طی مدت شش ماهه سالجاری تعداد 73 نفر (68 نفر مرد و 5 زن ) بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.

به گزارش ایلنا از ساری، علی عباسی بیان داشت: هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما هموطنان بسیاری برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و ساحل دریا به مازندران سفر می‌کنند که برخی از آنها بازگشتی خوش ندارند.

وی با اشاره به اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود: در شش ماهه سالجاری تعداد فوتی‌های ناشی از غرق‌شدگی در خارج از طرح دریا (57 نفر )، محدوده طرح (2 نفر ) رودخانه (8 نفر )، دریاچه مصنوعی و سد (3 نفر ) حوض یا حوضچه (3 نفر ) نفر هستند .

این مقام اجرایی استان در خصوص کاهش آمار غرق شدگی در ایام شروع طرح دریا در استان افزود :خوشبختانه پیگیری ها ، هشدار و بیان آمار غریق ها از طرف خبرگزاری ،رسانه ملی و سایت های مجازی استان در بیان واقعیت های مربوط به دریا اقدام موثری بود در کاهش این آمار که انشاءا.. رسانه ها مسائل طرح دریا را همچون گذشته جدی تر پیگیری کنند

 

استان مازندران رسانه رسانه ملی گردشگری ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر