کد خبر: 661234 A

شهردار محمودآباد مطرح کرد:

شهردار محمودآباد گفت: ساخت المان ها در سطح شهر با هدف ایجاد فرهنگ سازی با هویت شهری باعث حرکت اجتماعی می شود.

به گزارش ایلنا از محمودآباد، محسن رضایی شهردار شهرستان در مراسم رونمایی از دو المان کتاب و گفت وگو ضمن گرامیداشت هفته دولت، گفت: نصب المان ها در سطح شهر با هدف ایجاد فرهنگ سازی طراحی و به هویت سازی شهری کمک می کند؛ هویت شهری، حرکت اجتماعی را در سطح شهر به سرعت افزایش می دهد؛ همدلی را در بین مردم بیشتر می کند و نیاز است به این امر در محمودآباد بیشتر توجه شود.

وی افزود: سه پروژه به عنوان نمونه در هفته دولت انتخاب و به بهره برداری می رسد؛ احداث ۱۲ دهنه پل که در واقع به نوعی نهضت پل سازی در کوچه های باران محمودآباد که همواره با آبگرفتگی های بی شماری روبه رو بوده و مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرد؛ در حال حاضر۳ دهنه پل افتتاح شده و تلاش می کنیم تا آغاز فصل سرما و شروع آب گرفتگی تمامی پل ها را به بهره برداری برسانیم.

شهردار شهر ساحلی محمودآباد تصریح کرد: حجم عملیات خاک برداری و جمع برداری هر پل  با ۱۱ هزار متر مکعب، عملیات بتن ریزی ۱۲۰ هزار تن برای هر پل  و ۱۴۴۰ متر مکعب مجموع بتن ریزی ها است؛ برآورد هزینه برای احداث این طرح ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلون تومان است.

رضایی ادامه داد: پروژه دوم اجرای طرح حاشیه رودخانه شهرود است که در دو طرف شرق و غرب که مجموعا ۷ هزار و ۲۰۰ متر عملیات اجرایی، ۱۵ هزار متر حجم عملیات خاک برداری، ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع عملیات خاک ریزی، مقدار آسفالت ۴۸ هزار متر و برآورد پروژه و هزینه های کلی ۳ میلیارد تومان است که اجرا و در اختیار شهروندان محمودآباد قرار خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: ۴۸ کوچه در سطح شهر آسفالت شده و کل این مجموعه آسفالت شده ۸۵ هزار متر و مجموع هزینه برآوردی آن ۵ میلیارد تومان بوده است که شامل آسفالت، روکش آسفالت و زیر سازی آسفالت است

 

خاک دولت فرهنگ سازی محسن رضایی آب گرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر