کد خبر: 659429 A

استاندار ولگاگراد روسیه:

استاندار ولگاگراد این استان را شریک قابل اعتماد و مورد اطمینان درتمام رشته‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنکی، فنی، علمی و غیره اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از ساری،اندی ایوانوویچ بوچاروف بعدازظهر امروز در نشست مشترک استانداران ولگاگراد فدراسیون روسیه و مازندران جمهوری اسلامی ایران، ضمن تأکید بر اینکه این سفر و بازدید برای مذاکره و پیشبرد روابط دو استان است، اظهار داشت بخشی از گروه‌های تجاری و بازرگانی ما هنوز در اتاق بازرگانی در حال مذاکره هستند.

وی با بیان اینکه مذاکره دو استان در فضای شامل روابط همکاری پیشرفته بین کشورها برگزار می‌شود، افزود: گفتگوهای دو جانبه میان رؤسای فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران برقرار شده‌، تبادل کالا رو به رشد و پروژه‌های مشترک در حال اجرا است.

استاندار ولگاگراد ملاقات منظم و گفتگوهای فعال دو‌کشور و نتایج ملاقات‌ها را نشانه‌ی برقراری روابط سازنده میان حوزه دریای خزر و حاشیه رود ولگاگراد برشمرد.

بوچاروف همکاری بین‌منطقه‌ای دو کشور را جهشی برای پیشرفت روابط و تقویت ظرفیت اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، انسانی و گردشگری دانست و گفت: دیدار امروز هیئت استان ولگاگراد و مذاکرات انجام شده و گفتگوی میان من و استاندار مازندران را سازنده و دارای چشم‌انداز برای همکاری‌های بعدی می‌دانم.

استاندار ولگاگراد این استان را شریک قابل اعتماد و مورد اطمینان درتمام رشته‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنکی، فنی، علمی و غیره اعلام کرد.

وی در توصیف استان ولگاگراد گفت: این استان با مساحت ۱۱۳ هزار مترمربع بیش از ۲.۵ میلیون نفر جمعیت با ۱۴۰ قومیت و ملیت و پیروانی از تمام دین‌های جهان را دارد.

بوچاروف حجم تولید ناخالص استانی ولگاگراد در سال ۲۰۱۷ را ۸۱۹.۸ میلیارد روبل معادل ۱۲.۳ میلیارد دلار اعلام و بیان کرد: پروژه‌های مختلفی با هزینه ۵۰۰ میلیارد روبل معادل هفت میلیارد دلار در این استان درحال انجام است.

وی سفر به مازندران و آشنایی با توانمندی‌های این استان در زمینه همکاری‌های موردنظر را مهم برشمرد و تأکید کرد: «مطمئن هستم که امکانات لازم برای انجام پروژه‌های مشترک بین دو استان وجود دارد.

استاندار ولگاگراد روسیه یادآور شد: کار بزرگ و جدی پیش رو است و استان ولگاگراد برای این کار آمادگی دارد.

 

 

جمهوری اسلامی ایران دلار رشد روسیه نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر