کد خبر: 658504 A

معاونت فرهنگی شهرداری ساری:

معاونت فرهنگی شهرداری ساری گفت: مرکز ازدواج آسان به زودی برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان در ساری راه اندازی می شود.

رش ایلنا از ساری،به گزامحمد محبوب در همایش معاونت های فرهنگی و روابط عمومی شهرداری های استان که امروز در استانداری مازندران برگزار شد با بیان اینکه شهرداری ها خط مقدم خدمات اجتماعی هستند اظهار داشت: شهرداری ها صرفا نهاد خدماتی و عمرانی نیستند بلکه با توجه به افزایش سطح مطالبات شهروندان و تغییر نیازها، شهرداری ها خط مقدم جبهه  عملگرایی و خدمات اجتماعی در شهرها هستند.

وی با بیان اینکه امروزه مطالبات اجتماعی نیازهای شهروندان محسوب می شود ایجاد زیر ساخت های فرهنگی ، هنری ،سیناماها و اماکن فرهنگی را زمینه توسعه شهرداری ها عنوان کرد.

معاون فرهنگی شهرداری ساری با بیان اینکه شهرداری ها ناگزیر به پاسخگویب مطالبات اجتماعی شهروندان  هستند گفت: مدیران ارشد شهرداری و شوراها بایستی با اولویت دادن به فعالیت های فرهنگی در جهت ارتقای تفکر فرهنگی و بالابردن سطح توقعات مدیران تلاش کنند .

محبوب توجه به ساختار فرهنگی در شهرداری ها را ضروری دانست و گفت: مطالبات بانوان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله اهدافی است که در شهرداری ساری پیگیری شده و در اولویت برنامه های این نهاد اجتماعی قرار دارد.

وی با تاکید بر تعریف بودجه و ردیف اعتباری برای کار فرهنگی در شهرداری ها تصریح کرد: باید درآمدهای پایدار در شهرداری ها برای کارهای فرهنگی ایجاد و زیرساخت های فرهنگی نیز در شهرها محقق شود.

محبوب ضمن بیان اینکه باید برنامه جامع فرهنگی با چشم انداز بلندمدت با رویکرد مناسب در شهرداری ها تدوین شود ادامه داد: تشکیل کارگروه های فرهنگی و هنری برای بهره گیری از ظرفیت بخش های مختلف امری لازم به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در مسائل اجتماعی به دنبال کاهش آسیب ها و افزایش مشارکت شهروندی و سازمان های مردم نهاد هستیم، آموزش شهروندی را اصلی ترین وظایف شهرداری ها برشمرد وافزود : ترویج ورزش همگانی، حمایت از تیم های ورزشی و غیره باید در دستور  کار قرار گیرد.

معاون فرهنگی شهرداری ساری جشن شب های سکوت، تورهای گردشگری ساری گردی، جشنواره 20 در 20 با محوریت کودک و نوجوان در بوستان های ساری را از دیگر برنامه های فرهنگی شهرداری ساری اعلام و بیان کرد: مرکز ازدواج آسان به زودی برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان در ساری راه اندازی می شود.

 

 

ازدواج ترویج فرهنگ معاون ساری شهرداری ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر