کد خبر: 651701 A

فرماندار شهرستان گلوگاه:

فرماندار شهرستان گلوگاه گفت:بخشی از زمین و ساختمان ها و حتی سایت فرمانداری از نظر تقسیمات کشوری و پرونده های ثبتی به بندرگز استان گلستان تعلق دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از شهرستان بهشهر، محمدرضا تباکی در جلسه شورای اداری شرق مازندران در سالن بصیرت بهشهر با اشاره به سامانه کارا گفت: تاکنون یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قرار داد با تعدادی از بانک ها منعقد شد که توانستیم حدود ۶۰ درصد به اهداف دست یابیم در قسمت فراگیر نیز بیش از ۵۰ میلیارد تومان مصوبه داریم و منتظریم بانک ها پرداخت کنند تا وضعیت اقتصاد و تولید شهرستان گلوگاه بهبود یابد.

وی افزود: نمی توان گفت دولت باید همه مشکلات را حل کند بخشی از مشکلات به قانون و دستورالعمل های ابلاغی برمی گردد که ما موظفیم به آن عمل کنیم بخش دیگر به دستورالعمل های داخلی بانک ها برمی گردد که بسیار دست و پاگیر و در تناقض با دستورالعمل های ابلاغی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان گلوگاه گفت: بخشی از زمین و ساختمان ها و حتی سایت فرمانداری از نظر تقسیمات کشوری و پرونده های ثبتی به بندرگز استان گلستان تعلق دارد. نامه های متعددی به استانداری فرستادیم باتوجه به اینکه موضوع فراشهرستانی است و مردم معترض هستند این موضوع باید استانی پیگیری و حل شود.

تباکی بیان کرد: استاندار دستور دادند که همه ادارات باید در هر شهرستان مستقر باشند با وجود همه نامه ها و پیگیری های انجام شده، امور آب و شرکت نفت در شهرستان گلوگاه نداریم.

وی به مشکل کمبود آب اشاره کرد و ادامه داد: در شرق مازندران مشکل کمبود آب شرب و آب کشاورزی داریم گلوگاه در خط قرمز و بحران آب شرب و کشاورزی قرار دارد که تا به امروز مدیریت شد و امسال بیش از ۴۰ درصد کشت برنج در گلوگاه کاهش یافت باتوجه به اینکه زمین های کشاورزان گلوگاهی کم است و درآمد آنها نیز از همین زمین ها تامین می شود باید به مشکل کمبود آب کشاورزان گلوگاهی رسیدگی شود.

فرماندار شهرستان گلوگاه گفت: تفکیک زباله در شهرستان گلوگاه با

جدّیت درحال پیگیری است و با اقدامات انجام شده تولید زباله از ۳۰ تن در روز به ۲۱ تن کاهش یافت.

 

استان گلستان زباله زمین مشکلات کمبود آب شرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر