کد خبر: 649886 A

رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران خبر داد:

رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران از صدور 110 مجوز فناوری در مازندران خبر داد.

علی معتمدزادگان در جمع خبرنگاران که صبح امروز در استانداری مازندران برگزار شد اظهار داشت: سهم محصولات دارای فناوری بالا که از کل درآمد ناخالص ملی در حدود 0.5 درصد است ،این رقم قرار است در برنامه ششم حدود 10 برابر رشد داشته باشد؛ در حال حاضر این رقم در برخی کشورهای اروپایی بیش از 25 درصد است.

وی از استقرار 116 هسته واحد و شرکت در پارک علم و فناوری مازندران خبر داد و افزود: 94 شرکت دانش بنیان در استان مازندران فعالیت می کنند.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به ارزش 9.2 میلیارد تومانی صادرات محصولات دانش بنیان از صدور 110 مجوز فناوری در استان خبر داد.

وی با اعلام اینکه بیش از 851 اشتغال در شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری ایجاد شده است افزود: 4 مرکز رشد در شهرهای ساری،سیمرغ،آمل و نوشهر فعالیت می کنند و مرکز رشد بهشهر نیز در هفته پژوهش راه انداری می شود.

معتمدزادگان ضمن بیان اینکه در کشور 40 پارک علم و فناوری و 200 مرکز رشد فعالیت دارد ،تصریح کرد :  سال گذشته موفق شدیم پارک علم و فناوری استان را به سطح  2 ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 100 طرح برای اختراع مورد ارزیابی قرار گرفته است  گفت که یکی از مراجع رسمی ارزیابی اختراعات برای ثبت در کشور تبدیل شده ایم.

 معتمدزادگان با اعلام اینکه 148 هزار و 874نفر ساعت در سایت کارگاه آموزشی توانمند سازی آموزش گرفته اند تصریح کرد: به زودی پردیس علم و فناوری در کنار یکی از دانشگاه های استان شکل می گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از تشکیل صندوق پژوهش فناوری استان با سرمایه سه میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت:همچنین مرکز کسب و کارهای اینترنتی و فاوا نیز در استان در حال راه اندازی است.

وی  با بیان اینکه شبکه نوآوری فناوری استان نهایی شده است ادامه داد: این شبکه براساس توافقنامه بین استانداری، پارک علم و فناوری و معاونت علمی ریاست جمهوری ایجاد می شود.

معتمدزادگان در این باره توضیح داد: با این شبکه همه کسانیکه در حوزه علم و فناوری فعال هستند می توانند از ظرفیت شبکه نوآوری فناوری استان بهره مند می شوند.

 

استان مازندران رشد علم و فناوری فناوری ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر