کد خبر: 648966 A

رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

نماینده مردم قائم شهر در مجلس با تاکید براینکه رانت بگیران دولتی باید از بدنه دولت کنارگذاشته شوند،گفت: متاستفانه از گذشته شرکت های شستا حیات خلوت دولت مردان بوده است.

به گزارش ایلنا از بابلسر،عبداله رضیان،نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ،در گردهمایی  مسئولان امور اعضای خانه کارگر سراسر کشور با اشاره به اینکه کارگران از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند گفت: متاسفانه عدم برنامه‌ریزی صحیح دولت‌ها در خصوص سیاست های اقتصادی سبب شده تا بیشترین فشارها بر روی کارکران مظلوم واقع گردد.

وی ادامه داد: متاستفانه فضای مدیریتی در  برخی نهادها سالم نیست و باید تلاش کرد تا آدم‌های رانت از بدنه دولت برداشته شود.

رضیان با انتقاد از تفکیک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی توسط دولت گفت:مجلس مخالف تفکیک وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.

وی در ادامه گفت: برنامه ششم توسعه،دولت باید سالیانه 15 درصد از حجم خود بکاهد که متاس فانه تا به امروز چیزی از این طرح عملیاتی نشده است.

نماینده مردم  قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس با بیان اینکه متاستفانه از گذشته شرکت های شستا حیات خلوت دولتمردان بوده است گفت: اگر سازمان تامین اجتماعی برای کارگران است پس باید تمام امکانات و اختیاراتش در دست مجموعه کارگری باشد.

وی با اشاره به تصویب بند ز تبصره 7 قانون بودجه گفت: هدف از تصویب  و اجرایی شدن  بند ز تبصره 7 قانون بودجه نه تنها تعرض به حق کارگران نبوده است بلکه ایجاد سیستم نظارتی برای کنترل درآمدها و هزینه های سازمان تامین اجتماعی است.

رضیان با بیان اینکه حد معمول و استاندارد بهره‌مندی از بودجه اختصاص یافته به نیروی کار در دولت40 تا 60درصد است،گفت: متاسفانه امروز آمارها نشان می‌دهد که  این بهره مندی حدود 93 درصد رسیده است.

 

 

 

 

استاندارد دولت مردان نماینده مردم بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر